L. Asadauskaitė pasaulio taurės finalą pradėjo čempioniškais špagos mostais

Gera pradžia – pusė darbo? Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė puikiai pradėjo pasaulio taurės finalą – vienas iš trejų svarbiausių šiuolaikinės penkiakovės metų varžybas.

Japonijos sostinėje Tokijuje prasidėjo 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalas, kuriame sportininkai kovoja dėl pirmųjų kelialapių į 2020 metų olimpines žaidynes. Teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse pelnys tik pasaulio taurės laimėtojai.

Ketvirtadienį varžybų dalyviai susikovė fechtavimosi rungtyje. Moterų varžybose tiesiog fantastiškai pasirodė Londono olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Vilnietė laimėjo 27 kovas iš 35, pelnė 262 taškus ir tapo rungties nugalėtoja.

Tai tvirti pamatai prieš kitas rungtis, nes 35 metų atletė retai būna pirma kovose su špaga – jos stipriausia rungtis yra šaudymas ir bėgimas.

2-3 vietas pasidalino rusė Anna Buriak ir prancūzė Elodie Clouvel (26 pergalės, 9 pralaimėjimai; 256 taškai), toliau išsirikiavo prancūzė Marie Oteiza (24/11; 244) ir baltarusė Volha Silkina (23/12; 238).

Kita Lietuvos atstovė – Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė – laimėjo 14 dvikovų, pralaimėjo 21 ir pelnė 184 taškus (24-27 vietos).

Vyrų varžybose 32 metų Justinas Kinderis laimėjo 18 kovų iš 35, pelnė 208 taškus ir pasidalino 15-18 vietas.

Geriausiai rungtyje pasirodė Rio de Žaneiro olimpinis čempionas rusas Aleksandras Lesunas, laimėjęs 26 kovas ir pelnęs 256 taškus. Iš karto už jo nugaros liko vokietis Patrickas Dogue'as, baltarusis Ivanas Chamcovas ir Rio de Žaneiro olimpinis vicečempionas ukrainietis Pavlo Tymoščenka, iškovoję po 23 pergales (238 taškai).

Kitos moterų rungtys vyks penktadienį, o vyrų šeštadienį.

Tokijuje varžosi 72 atletai – 36 moterys ir 36 vyrai, geriausiai pasirodę per pasaulio taurės etapus. Tarp jų yra net devyni pasaulio čempionai, tarp kurių ir lietuviai – 2012 metų olimpinė čempionė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir 2013 metų planetos čempionas J.Kinderis.

Penktadienį ir šeštadienį varžybos Tokijuje prasidės 7 val. ryto Lietuvos laiku, o nuo 11 val. 30 min. lemiamas kovas dėl apdovanojimų bus galima stebėti tiesiogiai per „LRT plius“ ir „Sport 1“ televizijas.

Pasaulio taurės finalas sekmadienį baigsis mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvaus G.Venčkauskaitė-Juškienė ir J.Kinderis.