Lengvaatlečiai rengiasi svarbiausiems sezono startams

„Daugeliui tai bus paskutinė proga įšokti į pasaulio čempionato traukinį“, - kalbėjo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LAF) generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva. Ketvirtadienį Palangoje startuos Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas.

Kol kas nėra aišku, ar į pajūrį susirinks visi pajėgiausieji, tačiau konkurencija turėtų būti nemenka. Mat atletai, kurie per šio sezono turnyrus dar nespėjo pelnyti kelialapio į planetos pirmenybes Anglijoje, mėgins tai padaryti Lietuvos pajūryje.

„Tokių, kuriems iki normatyvo trūksta labai nedaug, yra ne vienas. Beje, pasaulio čempionato normatyvai šiemet išties aukšti. Tad neabejoju, jog sportininkai darys viską, kad pasiektų maksimalų rezultatą. Svarbu, kad oro sąlygos būtų palankios“, - mūsų portalui  sakė N.Medvedeva.

Sekmadienį viena paskutiniųjų teisę startuoti svarbiausiame sezono turnyre pelnė trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė. Ji laimėjo tarptautines varžybas Padujoje (Italija) ir įvykdė pasaulio čempionato normatyvą – 14.15. Nuo vyresnių kolegų savaitgalį stengėsi neatsilikti ir jaunimas. Europos jaunimo (iki 23 metų) pirmenybėse 20 km sportinio ėjimo rungtyje Živilė Vaiciukevičiūtė iškovojo bronzos medalį (1 val. 32 min. 21 sek.).

Tuo tarpu viena didžiausių Lietuvos vilčių Andrius Gudžius jau išbandė pasaulio pirmenybių areną. Lietuvis pasirodė Londone vykusiose „Deimantinės lygos“ devintosiose šių metų varžybose. Ketvirtą ir paskutinį kartą į programą buvo įtrauktas vyrų disko metimas. Pajėgiausi disko metikai dabar susitiks jau tik finalinėse varžybose.

Londone trys pirmąsias vietas užėmė sportininkai pademonstravo itin atkaklią kovą ir beveik identiškus rezultatus: Danielis Stålis (Švedija) 66.73, Fedrickas Dacresas (Jamaika) 66.66, Philipas Milanovas (Belgija) 66.65. Ketvirtą vietą užėmė lenkas Robertas Urbanekas (64.51), o Andrius Gudžius liko penktas – 64.15 m. Šių metų „Deimantinės lygos“ nugalėtojas paaiškės rugsėjo 1 d. Briuselyje. Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas vyks Londone rugpjūčio 4 – 13 dienomis. O jam pasibaigus, rugpjūčio pabaigoje lengvaatlečių studentų laukia startai pasaulinėje universiadoje Taivane.