Lietuvos dviračių plento taurės etape laimėtojus lėmė sekundės dalys

Paskutinį vasaros savaitgalį Vilniuje karaliavo dviratininkai. Sostinėje vyko net du dideli dviračių sporto renginiai – šeštosios tarptautinės daugiadienės dviračių plento lenktynės „Baltic Chain Tour“ ir „Bigbank Lietuvos plento taurė 2016“ varžybų priešpaskutinis – penktasis – etapas.

Sekmadienį jame pagrindinėje distancijoje po itin atkaklios kovos triumfavo vyrų iki 23 metų amžiaus grupėje važiavęs „Top Team – UltraBike“ komandos narys Lukas Talačka. 95,4 distancijos kilometrus jis įveikė per 2 val. 18 min ir kiek daugiau nei 8 sekundes.

Dėl to, kad vyko drauge su Baltijos keliui atminti skirtomis „Baltic Chain Tour“ varžybomis, „Bigbank Lietuvos plento taurė 2016“ etapas Vilniuje susilaukė rekordinio susidomėjimo ir žiūrovų skaičiaus. Varžyboms kojos nepakišo ir oras, leidęs dalyviams profesionalams ir mėgėjams bei susirinkusiems žiūrovams pasimėgauti puikiu paskutiniu šios vasaros savaitgaliu.

Savo artimiausius persekiotojus varžybų nugalėtojas L. Talačka įveikė tik šimtųjų sekundės dalių skirtumu. Iš viso net keturi sportininkai pagrindinėje distancijoje finišavo beveik vienu metu. Tarp jų – antrąją vietą užėmęs „Staki – Baltic Vairas Team“ komandos atstovas Martynas Maniušis, trečiosios vietos laimėtojas Mykolas Mačiulis iš „Chain Gang“ komandos, su ketvirtu geriausiu rezultatu finišavęs „Velomanija – Niskama“ komandos narys Karolis Volungevičius bei penktas likęs Vitalis Vareikis, atstovaujantis „Focus Vilnius“ komandai. Visi jis distanciją įveikė per 2 val. 18 min ir 9 sekundes.

Ligšioliniai lenktynių lyderiai – komandos „Lola“ atstovas Eimantas Gudiškis ir „Staki – Baltic Vairas“ narys Darijus Džervus – taurės etape sostinėje nedalyvavo.

Trumpojoje – 42,4 km – „Bigbank Lietuvos plento taurės“ distancijoje – taip pat virė atkakli kova, o net septynias pirmąsias vietas užėmę dviratininkai finišavo nuo nugalėtojo atsilikdami ne daugiau nei sekunde.

Greičiausias šioje distancijoje buvo „Velo Ghost Veloma“ komandos narys Vilmantas Vilinauskas. Jis distanciją įveikė per 1 val. 2 min. ir 59 sekundes. Tik akimirka lėtesni už V. Vilinauską buvo atitinkamai antrą bei trečią vietas užėmę šešiolikmečių grupėje važiavęs „Velomanai team“ komandos atstovas Aivaras Naujokaitis ir nugalėtojo komandos draugas Pranas Knieža.

„Bigbank Lietuvos plento taurė 2016“ nugalėtojas paaiškės jau rugsėjo 18 d., pasibaigus šeštojo etapo varžyboms Kačerginės Nemuno žiedo trasoje.

Varžybų nugalėtojo, kaip ir kasmet, laukia pagrindinis prizas – Bigbank Lietuvos plento taurė. Geriausiai pasirodę dalyviai taip pat bus apdovanoti medaliais, piniginiai prizais, jiems bus įteiktos rėmėjų dovanos.