„Mažųjų olimpiadoje“ – rekordinis dalyvių skaičius

  • Teksto dydis:

Kitą savaitę, vasario 16-ąją, startuos trečioji „Mažųjų olimpiada 2016“, skirta ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Rengiantis šių metų olimpiados startui, ikimokyklinio ugdymo įstaigų, dalyvaujančių projekte, pedagogai dalyvavo įvadiniame seminare. LTOK olimpinio švietimo programų vadovė Vita Balsytė juos supažindino su olimpinio ugdymo idėjomis, papasakojo, ką jie galėtų daryti savo darželiuose, kokios olimpinio ugdymo galimybės Lietuvoje – be „Mažųjų olimpiados“ projekto, taip pat yra „Olimpinės kartos“ projektas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidentė Audronė Vizbarienė pateikė pedagogams praktinės informacijos apie darbo metodiką, olimpiados organizavimo etapus, rekomendacijas, kaip sėkmingai įgyvendinti varžybas, kaip paįvairinti darželių gyvenimą, suorganizuoti mažųjų olimpiečių palydas, pravesti užsiėmimus su Mažųjų olimpiados užduotimis ir kitiems įstaigų ugdytiniams, kitus svarbius dalykus.

„Mažųjų olimpiada“ šiemet rengiama trečią kartą. Per trejus metus dalyvių skaičius išaugo daugiau nei dvigubai – nuo 80 darželių, kurie dalyvavo pirmojoje olimpiadoje, iki 173, kurie pasirengę sportuoti šiais metais. Pasak V.Balsytės, norinčių buvo kur kas dar daugiau: „Iš tiesų planavome, kad šiemet dalyvaus 160 ikimokyklinių įstaigų. Tačiau norinčių buvo per 200, tad jų skaičių, atsižvelgdami į finansines galimybes ir kitus niuansus, padidinome iki 173. Be to, atsižvelgėme į tai, kad iš vieno miesto būtų ne po vieną darželį, kad jie galėtų treniruotis ir varžytis pirmame etape tarpusavyje, kad būtų pakankamai plati geografija“.

Itin aktyviai į „Mažųjų olimpiados“ projektą įsitraukė Šiaurės ir Vakarų Lietuva, mažiausiai aktyvi – Rytų Lietuva. Kalbant apie miestus, neabejotinas lyderis Kaunas – olimpiadoje dalyvas net 49 šio miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Po to eina Vilnius, kuriam atstovaus 19 darželių. „Biržai, Druskininkai, Šiaulių rajonas, Kuršėnai ir kiti mažesni miestai taip pat aktyviai įsitraukia. Komandos pakankamai plačiai pasiskirsčiusios po visą Lietuvą“, - projekto sėkme džiaugėsi V.Balsytė.

Vienai ikimokyklinio ugdymo įstaigai atstovaus šešių vaikų komanda – trys mergaitės ir trys berniukai.

Olimpiada vyks trimis etapais. Pirmasis etapas – tarpdarželinės varžybos , antrajame susirungs komandos miesto finaluose. Į finalį etapą, kuris balandžio mėnesį bus surengtas Kaune, pateks 24 komandos.

Visi olimpiados dalyviai bus apdovanoti diplomais, o visi finalininkai gaus medalius, nes, kaip sakė LTOK atstovė, jie visi yra nugalėtojai: „Kiekvienas vaikas, kuris dalyvaus šioje olimpiadoje, jau yra nugalėtojas. Šio projekto esmė – kad vaikai patirtų džiaugsmą sportuodami. Nesvarbu, kas nugalės, kas atstovaus savo įstaigai, svarbu, kad kiekviena įstaiga, kuri dalyvauja šioje olimpiadoje, būtų aktyvi – ne tik tie šeši vaikai, kurie atstovaus jai, bet ir visi kiti jų draugai, kurie, tikime, kartu aktyviai sportuos ir treniruosis. Tokia yra pagrindinė idėja“.

„Mažųjų olimpiados“ projektas, kurį LTOK šiemet organizuoja kartu su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, pradėtas rengti siekiant skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Tarptautinio šeimų gyvensenos tyrimo (2007 m.) duomenimis, maždaug pusės Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, t.y. jie iš viso nesimankština (41,4 proc.) arba mankštinasi retai (12,5 proc.). Vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai 2 kartus per savaitę dalyvauja kūno kultūros užsiėmimuose, tačiau to nepakanka patenkinti augančio vaiko judėjimo poreikį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių