Prezidentė pasveikino šalies sportininkus, iškovojusius medalius

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies sportininkus Turkijos Samsuno mieste vykstančiose Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse šeštadienį iškovojusius net 5 medalius.

Kaip pranešė prezidentės spaudos tarnyba, Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė moterų paplūdimio tinklinio turnyre iškovojo sidabrą, orientavimosi varžybų komandinėje vyrų estafetėje Tomas Kuzminskis, Mantas Volungevičius ir Gedvilė Diržiūtė, o moterų ­ Adrija Atgalainė, Sandra Lukošienė ir Judita Volungevičienė pelnė bronzos medalius, antrąją vietą pelnė moterų krepšinio rinktinė, o vyrų – iškovojo auksą.

Pasak šalies vadovės, šie laimėjimai – įkvepiantis patvirtinimas, kad į sporto aukštumas pakyla ir garbingiausius medalius iškovoja tik stipriausi sportininkai ir darniausios komandos.

Prezidentė sportininkams ateityje palinkėjo iš vienybės ir susitelkimo gimstančių naujų ir svarių pergalių, džiuginančių visą Lietuvą.

Medalių kraitis

Paskutinę varžybų dieną Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Samsune, Turkijoje, lietuviai papildė savo medalių kraitį.

Paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė finale 0:2 (21:23, 15:21) nusileido ukrainietėms Annai Zatylkinai ir Raisai Rylovai.

Medalius pelnė ir orientavimosi sporto atstovai.

Vyrų estafetėje T. Kuzminskis, M. Volungevičius ir G. Diržiūtė finišavo per 2:29:30 val. ir iškovojo bronzą.

Taisyklės leidžia vietoje vyro registruoti moterį, todėl į komandą buvo įtraukta ir G.Diržiūtė.

Lietuviai po dviejų etapų buvo ketvirti, tačiau veteranas T.Kuzminskis solidžiai finišavo ir išplėšė bronzos medalius.

Nugalėtojais tapę ukrainiečiai distanciją įveikė per 1:45:58 val. Antri liko rusai (2:01:38).

Moterų estafetėje Adrija Atgalainė, Sandra Lukošienė ir Judita Volungevičienė taip pat buvo trečios (1:59:59).

Nugalėtojomis tapo rusės (1:28:31), o sidabrą iškovojo ukrainietės (1:41:20).

Sėkmingai pasirodė ir disko metikė Larisa Voroneckaja, finale įrankį nusviedusi 46,16 m ir užėmusi antrąją vietą.

L.Voroneckają pranoko tik čekė Lenka Matouskova, kuri pasiekė naują Kurčiųjų olimpinių žaidynių rekordą – 47,95 m.

Trečia liko Rusijos atstovė Jelizaveta Kašcavceva (44,28).