R. Rumšas jaunesnysis skina pergales Italijoje

Dviratininkas Raimondas Rumšas jaunesnysis („Soligo Amaru Palazzago Sirio“) sekmadienį laimėjo Italijoje, Toskanos regione, vykusias 48-ąsias lenktynes „Coppa Bologna“. Tai – trečioji 22-ejų metų lietuvio pergalė per 15-a dienų.

R. Rumšas 139 km nuvažiavo per 3 val. 26 min. 26 sek. (vid. greitis – 40,488 km/h) ir antrą vietą užėmusį italą Giovanni Petroni („Cervelo“) aplenkė 1 min. 59 sek. Trečias finišavo kitas italas Simone Pettinelli („Colpack“, +2.33).

Iš 153-ijų startavusių dviratininkų finišavo 64-i.

Šeštadienį Italijoje, Umbrijos regione, surengtose 32-osiose lenktynėse „Trodeo Tosco - Umbro“ R. Rumšas finišavo šeštas.

Nugalėjo italas Michael Delle Foglie („Gragnano SC“). Jis 131 km nuvažiavo per 3 val. 15 min. 30 sek. (vid. greitis – 10,205 km/h). Lenktynėse dalyvavo 143-ys dviratininkai.

Liepos 16-ą dieną R. Rumšas laimėjo „Freccia dei Vini“ (167,3 km), o liepos 22-ąją – „Memorial Filippo Micheli“ (126,9 km) lenktynes.

Dviratininkė Katažina Sosna („Torpado-Südtirol-International“) Italijoje vykusiose kalnų dviračių maratono varžybose „Alta Valtellina Bike Marathon“ užėmė trečią vietą.

Nugalėjo italė Maria Cristina Nisi („Bike Innovation“). Ji 92,5 km nuvažiavo per 5 val. 2 min. 11 sek. Antrą vietą užėmė kita italė Mara Fumagali („Polimedica - FRM“, +14.26). K.Sosna nuo nugalėtojos atsiliko 25 min.

Prancūzijai priklausančioje Gvadelupoje vykstančių 67-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de la Guadeloupe“ (UCI II kategorija) pirmame etape lietuvis Žydrūnas Savickas („Bourg-en-Bresse AC“) finišavo trečias ir pelnė vieną pasaulio reitingo tašką.

Nugalėjo ispanas Julio Alberto Amoresas („Inteja Dominican CT“). Jis 167 km nuvažiavo per 3 val. 51 min. 44 sek. Antras finišavo prancūzas Etienne Tortelier („La Defense“, +2 sek.). Ž. Savickas nuo nugalėtojo atsiliko 11 sek.

Antro etapo antroje dalyje – 100 km grupinėse lenktynėse – Ž.Savickas finišavo 11-as. Nugalėjo prancūzas Theo Vimpere („Immo Nicolas Roux“) – 2 val. 27 min. 34 sek. Lietuvis nuo jo atsiliko 1 min. 36 sek.

Antro etapo antroje dalyje – 6,89 km pavienio starto lenktynėse – Ž. Savickas buvo 18-as. Nugalėjo venesualietis Juanas Murillo („Gwada Biker 118“) – 18 min. 30 sek. Lietuvis jam pralaimėjo 2 min. 2 sek.

Bendroje įskaitoje pirmauja prancūzas Sebastienas Fournet („Immo Nicolas Roux“). Ž.Savickas užima septintą vietą. Jis nuo lyderio atsilieka 1 min. 20 sek.

Iš 141-o lenktynes pradėjusio dviratininko klasifikuoti 127-i.