Rankininkių kelyje – pirmieji trys barjerai

 • Teksto dydis:

Lietuvos moterų rankinio rinktinė šiandien Šveicarijoje pradės 2019 m. pasaulio čempionato atrankos varžybas. Viena komandos lyderių Audinga Kniubaitė tvirtina: galimybės įveikti visas konkurentes – didelės.

Tikslas – bilietas į Japoniją

Zigentalio "GoEasy" arenoje lietuvės išmėgins jėgas su Šveicarijos, Farerų salų ir Suomijos rankininkėmis.

Į kitą varžybų etapą pateks šios grupės nugalėtoja ir geriausia visų keturių atrankos grupių antroji ekipa.

Jau žinomi trečiosios grupės rezultatai. Sėkmingiausiai pasirodė visas trejas rungtynes laimėjusios baltarusės (6 taškai), 2-ąją vietą užėmė graikės (4), 3-iąją – portugalės (2), 4-ąją – italės (0).

Pirmojoje grupėje kovos Slovakijos, Kosovo, Ukrainos ir Izraelio atstovės, ketvirtojoje – Turkijos, Makedonijos, Islandijos ir Azerbaidžano rinktinės.

2019 m. pasaulio čempionato finalo turnyrą numatyta surengti lapkričio 30 – gruodžio 15 d. Japonijoje.

Šansas debiutantėms

Treneris danas Bo Miltonas Andersenas į Lietuvos nacionalinę ekipą pakvietė aštuonias žaidėjas iš Kauno, Garliavos ir Klaipėdos komandų ir tiek pat legionierių, atstovaujančių Vokietijos, Islandijos, Rumunijos, Nyderlandų klubams.

Kovinėje rikiuotėje nebus traumuotos Robertos Ivanauskaitės, rungtyniaujančios aukščiausioje Vokietijos lygoje, ir Vilniaus "Eglės-SM Tauro" kairiarankės Gretos Sadauskaitės.

Tarp debiutančių – 18-metės Akvilė Tolvaišaitė ir Ugnė Kavalenkaitė iš Klaipėdos "Dragūno-Viesulo", po pertraukos rinktinėje – Kauno "Acme-Žalgirio" žaidėja Lina Abramauskaitė, Kauno rajono "Garliavos SM-Cascados" vartininkė Benita Šliupaitė ir Belgijoje rungtyniaujanti Gintarė Butkevičiūtė.

"Ilgokai stebėjome, kaip sekasi jaunosioms rankininkėms. Manau, kad atėjo tinkamas metas įtraukti jas į rinktinę", – sakė B.M.Andersenas.

Motyvuota 100 proc.

Kauno žalgirietė A.Kniubaitė pabrėžė: komanda pasiruošusi ir kelia sau aukščiausius tikslus.

Iš Varėnos kilusi rankininkė su Lietuvos rinktine jau sužaidė 45 oficialias rungtynes ir pelnė 95 įvarčius. Aikštėje kovingu charakteriu garsėjanti A.Kniubaitė sportą derina su dėstytojos darbu Lietuvos sporto universitete.

– Audinga, jūs – viena rezultatyviausių "Acme-Žalgirio" žaidėjų ir šalies čempionate, ir Europos rankinio federacijos "Iššūkio" taurės turnyre, tad ir šį sezoną jūsų vaidmuo komandoje nepasikeitė?

– Esu motyvuota visas man patikėtas užduotis atlikti šimtu procentų. Norėčiau, kad ir jaunos žaidėjos tuo užsikrėstų – sportuotų iš širdies.

– Visą savo karjerą žaidžiate Lietuvoje. Ar neketinote išvykti į užsienį?

– Tokių minčių buvo ir tebėra, bet man iki šiol puikiai sekasi derinti akademinę veiklą su sportine, todėl Lietuvos palikti dar nesiruošiu. Rankinis – kiekvienos dienos kulminacija po darbo universitete. Kartais treniruotės ir varžybos išsekina, bet tai  laikina ir įprasta sportininkams, žaidžiantiems aukštu lygiu.

– Ar studentai ateina į rungtynes palaikyti jūsų?

– Tarp sirgalių – ne vien studentai, bet ir šeimos nariai, bičiuliai.

– Kaip pasikeitė Lietuvos moterų rankinio rinktinė nuo jūsų debiuto joje?

– Keičiantis treneriams keitėsi ir komandos treniruotės, žaidimas. Džiaugiuosi, kad buvo galimybių tobulėti vadovaujant skirtingo darbo stiliaus specialistams.

– Ko vis dėlto pritrūksta mūsų šalies rinktinei, kad ji įžengtų į finalinį Europos ar pasaulio čempionato etapą?

– Pirmiausia, ko gero, pasitikėjimo savo jėgomis. Be to, dažnai dėl įvairių priežasčių nepavyksta suburti visų geriausių žaidėjų.

– Kokie, jūsų nuomone, Lietuvos rinktinės šansai Šveicarijoje vyksiančiose varžybose?

– Mūsų komandos potencialas – didelis, greta solidžią patirtį sukaupusių žaidėjų – jaunos ambicingos rankininkės. Tik žaisdamos maksimaliai susikoncentravusios ir palaikydamos viena kitą iškovosime pergales.

Lietuvos rinktinė

Amanda Vareikienė ("Tromso", Norvegija), Dovilė Ilčiūkaitė ("Trierer Miezen", Vokietija), Jūratė Žilinskaitė ("Herrenberg", Vokietija), Brigita Ivanauskaitė ("Roedertal", Vokietija), Simona Kolosovė ("Spreefuexxe", Vokietija), Greta Kavaliauskaitė (IBV, Islandija), Marija Gedroit ("Gloria-Buzau", Rumunija), Ugnė Slavėnaitė ("HV Borhave", Nyderlandai), Lina Abramauskaitė, Grėta Burkaitė, Audinga Kniubaitė ir Klaudija Šidlauskytė (visos – Kauno "Acme-Žalgiris"), Greta Rinkevičiūtė ir Benita Šliupaitė (Kauno rajono "Garliava SM-"Cascada"), Akvilė Tolvaišaitė ir Ugnė Kavalenkaitė (abi – Klaipėdos "Dragūnas-Viesulas").NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių