Riedučių manija išjudino Kauną

  • Teksto dydis:

Ąžuolynas virto sporto tvirtove, visą vasarą siūlančia net vienuolika skirtingų nemokamų "Kaunas sportuoja" užsiėmimų.

Čia galima ne vien pasisemti energijos profesionaliose rytinėse treniruotėse, bet ir mokytis važiavimo su riedučiais subtilybių bei smagiai leisti laiką su artimaisiais.

Per miestą – ir naktį

Pirmą kartą Kauno istorijoje suorganizuotos nemokamos riedučių treniruotės kiekvieną antradienio vakarą suburia bemaž 100 aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.

"Riedėjimo meno veržiasi išmokti ir maži, ir dideli. Treniruotes gausiai lanko šeimos, o ypač tėčiai, kurie atkakliai mokosi riedėjimo pradžiamokslio kartu su vaikais. Tai itin geras būdas smagiai praleisti laiką su šeima", – įsitikinusi trenerė Kornelija Norvilaitė.

Kaune apstu vaizdingų vietų, kur galima važinėtis riedučiais: Ąžuolynas, Panemunė, kiti parkai. Bet būna atvejų, kai žmonės nemoka net pastovėti ant riedučių, o jau nori skrieti per miestą.

Pasak K.Norvilaitės, tokiu atveju pirmiausia mokomasi stovėti ant žolės, susipažįstama su riedėjimo taisyklėmis. Per pirmąją treniruotę tik pradėję riedėti, per antrąją dauguma dalyvių jau būna užsikrėtę riedučių virusu ir demonstruoja naujus įgūdžius.

"Važinėjimas riedučiais skatina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklas, gerina kvėpavimą bei organizmo ištvermę, degina kalorijas, o svarbiausia – tai aktyvi veikla gryname ore. Ši priemonė labai pagerina pusiausvyrą, reakciją ir koordinaciją", – pranašumus vardijo Lietuvos sporto universiteto (LSU) absolventė.

Riedučių treniruotės turi neabejotiną poveikį raumenynui. Lavinami apatinės kūno dalies, šlaunų ir blauzdų raumenys. Intensyviai dirba pilvo presas, o kai važiuojama dideliais rankų mostais, krūvis tenka ne vien joms, bet ir visai pečių juostai.

"Svarbiausias treniruočių tikslas – išmokyti žmones saugiai riedėti ir stabdyti. Vasaros uždarymo proga Kaune planuojama suorganizuoti naktinio riedėjimo renginį, todėl svarbu, kad žmonės saugiai jaustųsi ant riedučių. Ištikimiausi riedučių mėgėjai galės pritaikyti įgūdžius skriedami per naktinį miestą, tad turi dar daugiau nei mėnesį pasisemti patirties“, – sakė S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro direktorius Giedrius Bielskus.

Sportas – patikimas žadintuvas

"Rytinės treniruotės suteikia energijos, išjudina, netgi pagreitina medžiagų apykaitą. Sportuojant greičiau atsibunda smegenys ir suaktyvėja kraujotaka. Tai duoda visavertės naudos tiek sveikatai, tiek visos dienos produktyvumui", – įsitikinusi trenerė ir "I RUN LT" įkūrėja Eglė Sakalaitė.

Kiekvieną ankstyvą antradienio rytą S.Dariaus ir S.Girėno stadione vykstančios "I RUN LT" treniruotės orientuotos stiprinti visą kūną – didelis dėmesys skiriamas giluminiams raumenims, stabilumui ir jėgai.

Pasak E.Sakalaitės, dabar madinga bėgioti arba imtis kardiotreniruočių, tačiau šią veiklą svarbu derinti su funkcinėmis treniruotėmis ir jėgos pratimais.

"Žmogaus kūnas turi atlikti labai daug funkcinių įdirbių, kad būtų sveikas ir pasirengęs kitoms sporto šakoms", – sakė trenerė ir bėgimo entuziastė, turinti juodąjį karatė meistrų diržą.

Daugiametės kovų menų patirties turinti E.Sakalaitė į treniruotes įkomponuoja kovinius judesius, tekvondo ir bokso elementus. Pasak jos, tokio tipo treniruotės gerina ištvermę, koordinaciją ir pagreitina medžiagų apykaitą, todėl itin naudingos norintiesiems numesti svorio.

Be to, kiekviena treniruotė būna skirtinga. "Žmonės niekada nežino, ko tikėtis. Jau po pirmų treniruočių dauguma pajaučia raumenis ten, kur net nežinojo turintys", – sakė daugkartinė Lietuvos tekvondo čempionė E.Sakalaitė, treniruojanti daugiau nei dešimt metų.

Nors treniruotės labiau pritaikytos turintiesiems pradinį fizinį parengtumą, sporto džiaugsmą atranda tiek profesionalūs atletai, tiek pradedantieji. Kiekvienam pagal fizinį pasirengimą sureguliuojamas krūvis.

Rytinės treniruotės vyksta ne vien antradieniais, bet ir penktadieniais. Jos suvienija atostogaujančius arba dirbančius pamaininį darbą sporto entuziastus.

"Sulaukiame ir mamyčių su mažais vaikais – jos treniruojasi stumdydamos vežimėlius arba stebėdamos, kaip žaidžia jų mažieji", – apie funkcines treniruotes pasakojo K.Norvilaitė, trenere dirbanti dvejus metus.

Bėgimas – su olimpiečiu

Pasak trenerių, sportas stipriai paveikia ne vien savijautą ar išvaizdą, bet ir bendrą požiūrį į gyvenimą – žmonės tampa kur kas pozityvesni. Tad geriausia pradėti sportuoti kuo anksčiau, kad tai teiktų malonumą ir džiaugsmą, o ne būtų priežastis gydyti traumą ar ligą.

Kauniečiai taip pat gali lankyti zumbos, pilateso, jogos, golfo treniruotes, išmokti taisyklingai bėgioti su olimpiečiu Remigijumi Kančiu. Specialios treniruotės paruoštos vaikams ir senjorams.

"Mūsų tikslas – kad kiekvienas kaunietis turėtų galimybių aktyviai fizinei veiklai. Suprantame, kad viskas tik brangsta. Sumokėjus už maistą, komunalines paslaugas, atidėjus išlaidoms darželiui ar mokyklai, dažnai pinigų sau nebelieka. Tikimės, kad nuo šiol visi kauniečiai turės lygias galimybes sportuoti, nepriklausomai nuo jų piniginės svorio", – sakė S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro direktorius G.Bielskus.

Treniruočių grafikas – http://sportohale.lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių