Sensacija: debiutantai iš Kauno įveikė 5 metus Lietuvoje nepralaimėjusią „Energiją“

Trečiadienio vakarą Kauno ledo arenos švieslentėje degant skaičiams 4:4, bėgant paskutinėms rungtynių sekundėms, „Kaunas Hockey“ žaidėjas Ilja Lašinas įmušė pergalingą įvartį į daugiau nei penkerius metus nepralaimėjusios Elektrėnų „Energijos“ vartus. Kauniečiai į savo sąskaitą įsirašė istorinę pergalę 5:4 (1:2, 2:0, 2:2).

„Gal kažkam ir sensacija, man – ne“, – perskaitęs tai juokavo komandos treneris Jevgenijus Čugajus.

Pirmus du taškus daug abiejų komandų jėgų pareikalavusiose rungtynėse pelnė svečiai – įvarčius pirmame kėlinyje įmušė Dovydas Kulevičius (7:08) ir Danielius Nomanovas (13:02), prieš pat pertrauką rezultatą sušvelnino „Kaunas Hockey“ atstovas Remigijus Guoga (17:08). Antrame kėlinyje dviejų kauniečiai rezultatą sugebėjo išlyginti (Ilja Lašinas 24:4, rez. perd. Dmitrijus Prokopenkovas), o įgavus dviejų žaidėjų pranašumą ir persverti savo naudai (Dmitrijus Prokopenkovas 29:36, rez. perd. Petras Nausėda).

Dviejų įvarčių persvarą „Kaunas Hockey“ įgavo jau paskutinio kėlinio pradžioje (D.Prokopenkovas (41:27, rez. perd. Povilas Jagelavičius). Kauniečiams gavus keturias baudos minutes „Energija“ sušvelnino skirtumą (Mantas Marcinkevičius 47:03), o likus 3 minutėms žaidimo – ir išlygino (Rolandas Aliukonis 56:57). Iki maksimumo sukilus įtampai arenoje paskutinėmis sekundėmis po rezultatyvaus D.Prokopenkovo perdavimo pergalingą įvartį pelnė Ilja Lašinas (59:59).

„Kaunas Hockey“ vartus trečiadienį gynė Lukas Jakšys, Elektrėnų „Energijos“ – Aleksejus Brišas. Svečiai atliko 55 (21, 14, 20) smūgius į vartus, šeimininkai – 30 (8, 17, 5). „Energijos“ žaidėjai užsidirbo 24 baudos minutes, „Kaunas Hockey“ – 16.