Ar Panevėžys išlaikys didžiausią testą klubo istorijoje?

Garsūs panevėžiečiai ir šio miesto komandai prijaučiantys užsieniečiai kviečia į rungtynes, „Cido“ arenoje papildomai pardavinėjamos stovimos vietos, o „Lietkabelio“ komandą nuo LKL finalo skiria vos vienas laimėjimas. Akivaizdu, kad šio vakaro mūšis Panevėžyje bus didžiausias šio miesto krepšinio istorijoje. Ta istorija ilga, bet ne itin šlovinga.

„Lietkabelis“ yra viena seniausių šalies krepšinio komandų, įkurta dar 1964 metais, ji buvo ir viena iš aštuonių LKL steigėjų 1993 metais. Visgi 23 sezonus aukščiausioje šalies lygoje žaidęs klubas niekada taip ir nebuvo net įveikęs ketvirtfinalio etapo. 12 kartų nepatekta į atkrintamąsias varžybas, 11 kartų krista ketvirtfinalyje.

Didžiausi „Lietkabelio“ pasiekimai buvo iškovoti dar anksčiau, devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. 1985 ir 1988 metais „Lietkabelis“ buvo tapęs Lietuvos čempionu, bet tai – daugiau simbolinis nei realus pasiekimas. Tuo metu Lietuvos čempionatuose nežaisdavo Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Statybos“ komandos, o šių ekipų žaidėjai nacionaliniame čempionate išsibarstydavo per kitas komandas.

1978-1986 metais „Lietkabelis“ žaidė ir pirmajame Sovietų sąjungos divizione (tai buvo antra pagal pajėgumą lyga sąjungoje), o tarp garsių tuomečių žaidėjų galima rasti Jono Kazlausko, Vitoldo Masalskio, Algimanto Pavilonio, Gintaro Leonavičiaus (vyresniojo) ir kitų pavardes.

Panevėžys turėjo ir garsų sporto internatą, kuriame savo laiku treniravosi Gintaras Einikis, Dainius Adomaitis ir kiti.

Visgi didingiausias Panevėžio krepšinio momentas nuo tų laikų buvo 2011 metų Europos krepšinio čempionatas, kurio grupės varžybas Lietuvos rinktinė žaidė būtent Aukštaitijos sostinėje. Tada Panevėžys net nuskambėjo visoje Europoje, kai Ispanijos rinktinės žvaigždės fotografavosi prie įdomių viešbučio „Romantic“ sienų ir nuotraukomis dalijosi socialiniuose tinkluose.

Tas Europos čempionatas ir naujutėlė „Cido“ arena tapo tarsi saulės spinduliu nugeibusiam „Lietkabelio“ daigui. 

Po dvejų metų, 2013-aisiais, klubo vadžias perėmė Alvydas Bieliauskas ir jo vadovaujamas „Lietkabelis“ ėmė stiebtis į viršų. Laimingų aplinkybių dėka pernai vasarą „Lietkabelis“ gavo kvietimą į Europos taurę, o tai padėjo surinkti žaidėjus, apie kuriuos šiam miestui ir šiai komandai buvo galima tik pasvajoti.

Šis jau istorinis sezonas eina į pabaigą, iki 2017-ųjų vasaros lieka viena savaitė, ir „Lietkabelis“ yra per žingsnį nuo šalies finalo.

Panevėžiui šiandien bus svarbiausia diena miesto krepšinio istorijoje, bet „Lietkabelio“ komandoje yra žaidėjų, kuriems tai – eilinis svarbus mūšis. Broliai Lavrinovičiai ir Mindaugas Lukauskis yra tapę LKL čempionais, yra žaidę Lietuvos rinktinėje, yra pataikę ne vieną svarbų metimą.

Lukauskiui praėjusį penktadienį suėjo 38 metai, Broliams tiek sueis lapkritį.

Pridėkime Gintarą Leonavičių, kuriam 33-eji, Lorenzo Williamsą ir Beną Madgeną, kuriems 32-eji ir turime branduolį, kuriam šįvakar pilvuose neturėtų skraidyti drugeliai.

Pridėkime tai, kad „Cido“ arenoje šį sezoną nelaimėjo ne tik „Lietuvos rytas“, bet ir „Žalgiris“ bei „Neptūnas“, ir galime sakyti, kad Panevėžio klubas net yra šios dvikovos favoritas. Kas būtų galėjęs apie tai pagalvoti?

„Lietkabelis“ beldžiasi į LKL finalą, bet tas duris jiems reikės atsidaryti patiems.


Šiame straipsnyje: LietkabelisLietuvos rytasLKL

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aras Valiulis

Aras Valiulis portretas
dukra žino,žino sūnūs,tvarkėm rytus ir neptūnus,bet dabar jie klausia:-tėti,kur LietkabLelį padėti?...baust negalima gailėti...Vaikai,reikia nugalėti.SU PERGALE,ŽALGIRIEČIAI
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių