Australai išvargo pergalę prieš Senegalą

Viena iš pasaulio čempionato favoričių Australija (2-0) H grupės rungtynėse sulaukė netikėto Senegalo (0-2) pasipriešinimo.

Okeanijos atstovai tik po pertraukos atitrūko ir 81:68 (18:16, 18:17, 24:17, 21:18) įveikė afrikiečius ir užsitikrino vietą kitame etape.

Dvikovą Andrejaus Lemanio auklėtiniai pradėjo vangiai ir devintąją mačo minutę turėjo penkių taškų deficitą (11:16) ir nors antrajame kėlinyje australai perėmė dvikovos kontrolę, didesnės persvaros susikrauti jiems nepavyko – 36:33.

Vaizdas aikštėje pasikeitė trečiajame kėlinyje, kai Patty Millso vedami australai 27-ąją minutę įgijo 13 taškų pranašumą (64:51), o prieš lemiamą ketvirtį užtikrintai pirmavo – 60:50.

Vis dėlto senegaliečiai baltos vėliavos kelti nežadėjo ir, likus šešioms minutėms iki mačo pabaigos, Youssoupha Ndoye sumažino atsilikimą iki penkių taškų – 59:64.

Kaip paaiškėjo vėliau, Moustapha Gaye auklėtiniams arčiau priartėti nepavyko ir australai iškovojo antrąją pergalę čempionate.

Nugalėtojus į priekį vedė šalia trigubo dublio buvęs Joe Inglesas. Puolėjas per 31 minutę 17 taškų (2/2 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 10 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 sykius ir surinko 32 naudingumo balus.

Kitose grupės rungtynėse 14 val. 30 min. Lietuva (1-0) susitiks su Kanada (0-1).