Baltijos moterų krepšinio čempionate – „Aisčių-LSMU“ pergalė

Dvikovos pabaigoje „spurtavusios“ Kauno „Aisčių-LSMU“ (2 pergalės/0 pralaimėjimų) įsirašė antrąją pergalę Baltijos moterų krepšinio čempionate.

Karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekusi Kristina Masionytė pelnė 23 taškus, o Roko Kondratavičiaus treniruojamos krepšininkės namų susitikime 75:63 (17:16, 17:21, 18:16, 23:10) įveikė Talino „Ulikool“ (1/1) komandą iš Estijos.

Nuo suolo pakilusi K. Masionytė per 22 minutes pataikė 5 iš 8 dvitaškių, 3 iš 5 tritaškių, 4 iš 8 baudas, sugriebė 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas, po 3 kartus prasižengė ir suklydo bei surinko 19 naudingumo balų.

Ankstesnis geriausias 18-metės rezultatyvumo rodiklis buvo 19 taškų.

Katlin Korjus ketvirtojo kėlinyje pataikius dvitaškį, Talino klubas pirmavo 61:58, bet tuomet K. Masionytė surinko šešis taškus paeiliui ir šeimininkės išsiveržė į priekį - 64:61. Po minutės pertraukėlės Birgit Piibur atsakė dviem taškais, taip pelnydama paskutiniuosius Estijos ekipos taškus - 63:64.

Per pusketvirtos minutės Talino klubo atstovės prametė keturis metimus, triskart suklydo ir buvo nubaustos nesportine pražanga. Tuo metu „Aistės-LSMU“ mačą užbaigė atkarpa 11:0 ir palaužė viešnias 75:63.

Kristė Druskytė prie pergalės pridėjo dvigubą dublį - 14 taškų (4/7 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 6/6 baudos) ir 12 atkovotų kamuolių. Talino komandoje tokį pat rezultatą užfiksavo Annika Koster, pelniusi 17 taškų (5/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/7 baudos), atkovojusi 10 ir perėmusi 7 kamuolius.

Estijos ekipai 61 iš 63 taškų surinko startinio penketo krepšininkės.

Įtikinamą pergalę iškovojo Vilniaus „Kibirkšties“ (1/1) komanda, kuri namų susitikime 86:55 (26:12, 11:13, 26:15, 23:15) užtikrintai įveikė Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/2) krepšininkes.

Nuo pat mačo pradžios jautį už ragų ėmusios vilnietės puspenktos minutės atkarpą laimėjo 17:1 ir iš karto pradėjo dominavimą aikštėje.

Antrajame ketvirtyje situaciją stabilizavusios šiaulietės po Brigitos Sinickaitės tritaškio buvo priartėjusios 21:32, tačiau kitoje atakoje Agnė Bobinaitė atsakė tuo pačiu ir „Kibirkštis“ arčiau varžovių nebeprisileido.

Trečiajame ketvirtyje Valdo Gecevičiaus auklėtinės surengė spurtą 12:2 ir nutolo 50:29.

Puikiai pasirodžiusi „Kibirkšties“ puolėja Morgan Pullins per 16 minučių pelnė 15 taškų (7/12 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/3 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, 3 kartus prasižengė, išprovokavo 2 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Šiaulių komandoje rezultatyviausiai žaidė Brigita Sinickaitė. Jos sąskaitoje - 15 taškų.