Buvusio žalgiriečio tritaškiai Portugalijoje neišgelbėjo

Pakiliai sezoną pradėjęs Kėdainių „Nevėžis“ ėmė skaičiuoti nesėkmes. Apmaudžiai LKL čempionato akistatoje su ne pačia pajėgiausia Alytaus „Dzūkijos“ komanda suklupę kėdainiečiai, netrukus turėjo pripažinti ir pirmenybių lyderio Panevėžio „Lietkabelio“ pranašumą. Trečiadienį pralaimėjimų virusą „Nevėžis“ pratęsė ir FIBA Europos taurės turnyre.

Kėdainių klubas išvykoje 83:88 (31:31, 18:17, 14:18, 20:22) nusileido Lisabonos „Benfica“ ekipai. Prieš pirmąsias pagrindinio etapo rungtynes kėdainiečiai užtikrintai įveikė atrankos barjerus. Kauniečio Ramūno Cvirkos vadovaujami „Nevėžio“ krepšininkai eliminavo oponentus iš Bulgarijos ir Kipro. Tačiau grupių etapo startas susiklostė sunkiau. Pirmajame kėlinyje abiem komandoms puikiai sekėsi rinkti taškus (31:31). Antrajame ketvirtyje ekipų snaiperiai tempą sulėtino (49:48). Nors klubai demonstravo skirtingą žaidimo stilių, nė vienai ekipai pranašumo įgyti nepavyko.

Antrojoje rungtynių pusėje varžovai ėmė pamažu tolti. Lemiamomis akimirkomis svečius bandė gelbėti Kauno „Žalgirio“ klubo auklėtinis Justas Tamulis. Taikliarankio gynėjo, iš viso pataikiusio visus keturis tolimus šūvius, tritaškis ketvirtajame kėlinyje sumažino skirtumą iki 5 taškų – 73:78. Vėliau jis pridėjo dar 2 baudų metimus, tačiau iš toli įsišaudė Antywane‘as Robinsonas – 86:75. Rungtynių pabaigoje „Nevėžis“ įgytą deficitą sumažino, tačiau pergalės iškovoti nepavyko.

„Nevėžiui“ daugiausia taškų pelnė: J.Tamulis 20, V.Lichodėjus 15, J.Woodardas 11. „Benfica“ ekipai: A.Robinsonas 27, R.Barberis 20, C.Morais 12.

Kitas Europos taurės rungtynes „Nevėžis“ žais namuose su gana pajėgia Saratovo „Avtodor“ komanda.