Charakterį parodę klaipėdiečiai išplėšė lemiamas finalo serijos rungtynes

Mindaugas Stašys po ilgosios pertraukos pelnė visus savo 24 taškus ir jo vedama Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ išplėšė lemiamas Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) finalo serijos rungtynes.

Uostamiesčio krepšininkai 77:70 (17:9, 19:16, 16:25, 25:20) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus ir serijos rezultatas tapo 3-3, rašo portalas nklyga.lt.

Lemiamos septintosios rungtynės šeštadienį bus žaidžiamos Marijampolėje.

Pirmoje rungtynių dalyje prametęs abu savo metimus, M.Stašys pirmą kartą pasižymėjo tik 29-ąją rungtynių minutę, kai pataikė tritaškį. Netrukus jis pridėjo dar vieną ir jo komanda pirmavo 50:46.

M.Stašio tritaškis ketvirto kėlinio viduryje išvedė šeimininkus į priekį (65:64), o netrukus Džiugas Slavinskas pridėjo 4 baudas iš eilės ir šeimininkai nutolo 69:64.

Antanas Udras dvitaškiu sušvelnino atsilikimą iki vieno metimo, bet M.Stašys, likus žaisti 1 minutę ir 38 sekundes, pridėjo dar du taškus – 71:66.

Dvi A.Udro baudos vėl priartino svečius per 3 taškus, bet kamuolį puolime atkovojęs Edvinas Alunderis išprovokavo pražangą ir pataikė abi baudas – 73:68.

„Sūduva-Mantinga“ strigo pirmoje mačo dalyje ir, pataikiusi vos 8 metimus iš 30, įpusėjus dvikovai atsiliko 25:36. Šeimininkai vienu metu pirmavo 14 taškų persvara (36:22) ir labiau nutolti nesugebėjo tik kelias atakas paeiliui pabaigę netaikliais metimais.

Situacija kardinaliai pasikeitė trečiajame kėlinyje. Jį „Sūduvos-Mantingos“ atstovai Evaldas Šaulys ir Tautvydas Kliučinykas pradėjo tritaškiais ir nesužaidus nė minutės privertė Rytį Vaišvilą prašyti minutės pertraukėlės – šeimininkų persvara sumenko iki 36:31.

Pertraukėlė nelabai ką pakeitė ir po jos marijampoliečiai tęsė spurtą, kol galiausiai T.Kliučinyko tritaškis nuo lentos išvedė svečius į priekį 43:40. Tai vainikavo „Sūduvos-Mantingos“ spurtą 18:4.

Netrukus du iš eilės taiklūs klaipėdiečių metimai grąžino juos į kovą ir iki pat mačo pabaigos buvo kovojama taškas į tašką.

Netrukus – dar vienas išbandymas A.Udro nervams. Marijampolės klubo aukštaūgis buvo grubiai sustabdytas po krepšiu, o prie baudų metimų linijos atsistojęs vilnietis neklydo – 70:73. Visgi netrukus tuo pačiu atsakė ir M.Stašys, taip padidindamas skirtumą (75:70).

Sūduviečiai savo atsakymo jau nebesurengė, o pranašumą išsaugoję klaipėdiečiai triumfavo – jie išlyginę serijos rezultatą, vyks į Marijampolę kovoti dėl titulo.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 24, Viktoras Chodosovskis 14, Edvinas Alunderis 11 (12 atk. kam.), Deividas Anužis 10.

„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Kliučinykas 16, Antanas Udras 13, Darius Griškėnas 11 Evaldas Šaulys 10.