Drama iki paskutinių sekundžių – „Žalgiris“ išplėšė pergalę Stambule

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos šeštojo turo rungtynėse penktadienį Kauno „Žalgiris“ išvykoje po dramatiškos kovos 79:76 (17:17, 16:23, 19:19, 27:17) nugalėjo Stambulo „Fenerbahce Beko“ (Turkija) komandą.

Pirmajame kėlinyje dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, o po pirmųjų 10 min. rezultatas buvo lygus. Antrajame kėlinyje šeimininkai įgijo 9 taškų pranašumą (38:29). Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą 47:47, tačiau po kelių minučių Stambulo ekipa vėl nutolo – 59:50.

Ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti 4 min., po Nigelo Hayeso ir Edgaro Ulanovo tritaškių „Žalgiris“ sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (67:69). Vis dėlto tuomet žalgiriečiai neapsigynė nuo varžovų atakų ir šeimininkai vėl įgijo 7 taškų persvarą (74:67). Prasidėjus paskutinei minutei, „Žalgirio“ krepšininkai greitai sumažino atsilikimą iki minimumo (75:76). Vėliau žalgiriečiai apsigynė, o likus žaisti 7 sek., Marius Grigonis sudėtingu metimu išvedė „Žalgirį“ į priekį 77:76. Apsigynę nuo dar vienos atakos, kauniečiai padidino skirtumą iki 3 taškų ir šventė puikią pergalę.

„Žalgiriui“ (3 pergalės/3 pralaimėjimai) 19 taškų pelnė Marius Grigonis, 16 – Zachas LeDay‘us, po 9 – Nigelas Hayesas ir Paulius Jankūnas, 8 – Jockas Landale‘as, 7 – Alexas Perezas, po 4 – Edgaras Ulanovas bei Thomasas Walkupa, 3 – Artūras Milaknis.

Stambulo komandoje (1/5) 29 taškus surinko Nando de Colo, 13 – Kostas Sloukas, 12 – Derrickas Williamsas.

Kauno ekipa šiame mače suklydo 18 kartų, o varžovai – 11.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais lapkričio 8 dieną namuose su Barselonos „FC Barcelona“ (Ispanija).