Sostinėje E. Žabo vedamas „Lietkabelis“ vos nesukūrė sensacijos

Tris su puse kėlinio pirmavęs Panevėžio „Lietkabelio“ (8/16) klubas išvykoje 95:101 (29:20, 22:27, 26:27, 18:27) pralaimėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikimą Vilniaus „Lietuvos ryto“ (18/4) komandai.

Šioje dvikovoje Panevėžio ekipai negalėjo padėti čiurną susižeidęs amerikietis Noah Dahlmanas.

Sužaidus pusantros minutės vilniečiai pirmavo 5:4, bet „Lietkabelis“ atsakė spurtu 8:0 ir truktelėjo į priekį – 12:5. Šeimininkai čia pat pelnė 5 taškus be atsako – 10:12. Svečiai išlaikė aukštą žaidimo tempą ir neleido penkiskart LKL čempionams priartėti. Maža to, panevėžiečiai sugebėjo susikrauti 8 taškų persvarą – 25:17. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių Panevėžio komanda pirmavo 29:20.

Antrąjį ketvirtį Ivanas Neliubovas pradėjo dvitaškiu ir „Lietkabelis“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 31:20. Nors „Lietuvos rytas“ bandė vytis varžovus, bet sužaidus 5 minutes panevėžiečiai pirmavo dar užtikrinčiau – 44:30. Galiausiai „Lietuvos rytui“ pavyko laimėti atkarpą 9:0, kuri leido gerokai sumažinti deficitą – 39:44. Šeimininkai naudojo spaudimą po visą aikštelę. Likus vos 2 sekundėms Jurica Žuža gavo techninę pražangą, kurią tašku pavertė Martynas Gecevičius. Maža to, likusias 2 sekundes snaiperis išnaudojo maksimaliai – pataikė iš toli – 47:51 įpusėjus mačui priekyje išliko „Lietkabelis“.

Po didžiosios pertraukos įsišaudė „Lietuvos ryto“ snaiperiai ir prabėgus 3 minutėms tai leido išlyginti rezultatą – 55:55. Nors „Lietkabelis“ buvo vėl išsiveržęs į priekį (61:57), bet 5 iš eilės vilniečių taškai leido prabėgus 5 minutėms po labai ilgos pertraukos vėl pirmauti – 62:61. Šeimininkams buvo pavykę kiek nutolti (68:63), bet panevėžiečiai čia pat atstatė pusiausvyrą – 68:68. „Lietkabelis“ sužaidė sėkmingiau paskutines kelias minutes ir prieš lemiamą mačo atkarpą vėl buvo priekyje – 77:74.

Per ketvirtojo kėlinio pirmąsias 3 minutes taškus rinko tik „Lietuvos rytas“ – 81:77. Užsitęsusią svečių tylą nutraukė dvitaškį su pražangą pelnęs I.Neliubovas – 80:81. Komandos ėmė keistis tiksliais metimais, o „Lietkabeliui“ išlikti priekyje liko Evaldo Žabo žaidimas – 89:87 prabėgus 5 minutėms. Vilniečiai laimėjo 3 minučių atkarpą 6:0 ir išsiveržė į priekį – 93:89. E.Žabo dar vienas tritaškis leido panevėžiečiams išlikti šalia varžovų, bet prasidėjus paskutinei minutei Gediminas Oreikas užbaigė ataką sunkiu dvitaškiu – 97:92. Ekipos apsikeitė keliomis netiksliomis atakomis ir tai buvo palankiau „Lietuvos rytui“, kuris išsaugojo pergalę savo rankose.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 24 (5/10 tritaškiai), K.Lavrinovičius 16, S.Jasaitis 12, A.Juškevičius (6 rez. perd.) ir A.Kavaliauskas po 11, G.Orelikas 10 (6 atk. kam.).

„Lietkabelis“: E.Žabas 33 (6/8 tritaškiai), I.Neliubovas 19 (6 atk. kam.), J.Žuža 11 (5 atk. kam.), J.Vladovičius 8.