„Neptūnas“ Belgrade neprilygo „Crvena Zvezda“ krepšininkams

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos "Neptūnas" svečiuose žaidė Eurolygos rungtynes su Belgrado "Crvena Zvezda" krepšininkais. LKL vicečempionai nusileido aikštės šeimininkams 62:79 (14:22, 23:13, 10:27, 15:17). Uostamiečio komandai tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas, o "Crvena Zvezda" iškovojo ketvirtąją pergalę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Belgrado ekipos milžinas Bobanas Marjanovičius. Deividas Gailius rezultatą išlygino - 2:2.

2 min. aikštės šeimininkai pirmavo 6:2.

4 min. B.Marjanovičius "Crvena Zvezda" persvarą padidino  iki 7 taškų - 10:3.  Tada tritaškį švystelėjo Justas Sinica - 10:6.

Pirmojo kėlinio viduryje aikštės šeimininkai pirmavo 12:8. Netrukus Jaka Blažičius Serbijos klubo persvarą padidino iki 6 taškų - 14:8.

8 min. po B.Marjanovičiaus metimo komandas skyrė jau 8 taškai - 18:10.

10 min. po Charleso Jenkinso dvitaškio "Crvena Zvezda" nutolo - 22:10.

Po pirmojo kėlinio Belgrado krepšininkai pirmavo 22:14.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo "Crvena Zvezda". 12 min. aikštės šeimininkai turėjo 11 taškų persvarą - 27:16.

15 min. Luka Mitrovičius Serbijos ekipos persvarą padidino iki 15 taškų - 33:18.

Tačiau "Neptūnas" baltos vėliavos nesiruošė kelti. LKL čempionai laimėjo atkarpą net 12:0 ir 17 min. po Egidijaus Dimšos dvitaškio visiškai priartėjo - 33:30.

19 min. E.Dimša išvedė į priekį "Neptūną" - 33:34.  Tuoj pat tritaškį smeigė Donatas Zavackas ir klaipėdiečiai įgijo 4 taškų persvarą - 33:37. Keturių minučių atkarpą LKL vicečempionai sužaidė tiesiog fantastiškai, jie įmetė net 19 taškų, o varžovams neleido įmesti nė vieno.

Komandos išėjo ilsėtis "Crvena Zvezda" krepšininkams atsiliekant 35:37.

Iki pertraukos aikštės šeimininkams daugiausia taškų pelnė B.Marjanovičius (12) ir J.Blažičius (11), "Neptūnui" - D.Gailius (8) ir E.Dimša (7).

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžioje B.Marjanovičius rezultatą išlygino - 37:37.

22 min. iš toli pataikė J.Blažičius - 40:37.

24 min. J.Blažičius tritaškiu "Crvena Zvezda" persvarą padidino iki 6 taškų - 45:39.

Trečiojo kėlinio viduryje po B.Marjanovičiaus metimo komandas skyrė 8 taškai (47:39).

27 min. aikštės šeimininkai įgijo dviženklę persvarą - 49:39. Klaipėdiečiai per 6,5 min. trečiajame kėlinyje tepelnė du taškus.

27 min. D.Gailius LKL vicečempionų atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 49:43.

29 min. Ch.Jenkinsas Belgrado ekipos pranašumą padidino iki 15 taškų - 58:43.

Po trijų kėlinių Serbijos ekipa pirmavo solidžia 15 taškų persvara - 62:47.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. "Crvena Zvezda" pirmavo 67:52. Netrukus aikštės šeimininkų persvara išaugo iki 17 taškų - 69:52.

34 min. po L.Mitrovičiaus metimo ekipas skyrė net 19 taškų - 71:52. Tada pataikė D.Gailius - 71:54.

36 min. B.Marjanovičius Belgrado krepšininkų persvarą padidino iki 21 taško. Rungtynių baigtis tapo aiški. "Crvena Zvezda" iškovojo pergalę 79:62.

Rezultatyviausi

"Neptūnas" D.Gailius 18, E.Dimša 9, D.Zavackas ir V.Vasylius po 8, M.Shakuras 5, K.Bensonas 4, J.Sinica ir S.Galdikas po 3, M.Girdžiūnas ir A.Butkevičius po 2.

"Crvena zvezda": B.Marjanovičius 24, J.Blažičius 19, L.Mitrovičius 12, Ch.Jenkinsas 10, N.Kaliničius 8.

Situacija prieš rungtynes

Eurolyga. Ir "Neptūnas", ir Belgrado "Crvena Zvezda" Eurolygos turnyre iškovojo po tris pergales ir patyrė po tris pralaimėjimus. "Neptūnas" nusileido Vitorijos "Laboral Kutxa" (69:88), Pirėjo "Olympiakos" ( po pratęsimo 81:85) ir Stambulo "Galatasaray" (68:94) komandoms, o įveikė Belgrado "Crvena Zvezda" (83:81),  Valensijos "Valencia" (94:87) ir Vitorijos "Laboral Kutxa"  krepšininkus. Belgrado "Crvena Zvezda" įveikė Stambulo "Galatasaray" (76:68), Valensijos "Valencia" (76:63) ir Vitorijos "Laboral Kutxa" (86:66), o pralaimėjo "Neptūnui" (81:83), Pirėjo "Olympiakos" (57:62) ir Stambulo "Galatasaray" (103:110).

Rezultatyviausi. Per šešerias Eurolygos turnyro rungtynes "Neptūno" ekipoje rezultatyviausiai žaidžia Deividas Gailius (82 taškai), Donatas Zavackas (79), Mustafa Shakuras (62) ir Martynas Mažeika (47).