„Žalgiris“ parklupdė „Maccabi“ krepšininkus, bet į aštuntuką nepateks

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ svečiuose žaidė Eurolygos 28-ojo turo rungtynes su Tel Avivo  „Maccabi“ krepšininkais. Žalgiriečiai laimėjo rungtynes 93:77 (17:14, 27:19, 27:25, 22:19), bet į aštuntuką nepateks, nes „Anadolu Efes“ 80:77 įveikė „Fenerbahče“ komandą ir užsitikrino vietą tarp aštuonių stipriausių komandų.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokios sudėties: Leo Westermannas, Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Augusto Lima.

Po P.Jankūno metimo kauniečiai pirmavo 0:2. Netrukus iš toli pataikė Joe Alexanderis - 3:2.

3 min. žalgiriečiai po E.Ulanovo dvitaškio turėjo 4 taškų persvarą - 3:7.

4 min. Tel Avivo komanda priartėjo - 6:7.

6 min. po Devino Smitho dvitaškio „Maccabi“ pirmavo 10:9.

7 min. Victoras Ruddas tritaškiu aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 5 taškų - 14:9.

9 min. Antanas Kavaliauskas žalgiriečių atsilikimą sumažino iki minimumo - 14:13. Pirmojo kėlinio pabaigą geriau sužaidė svečiai, jie po pirmojo ketvirčio turėjo 3 taškų persvarą - 14:17.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžią geriau pradėjo „Maccabi“ krepšininkai - jie netrukus rezultatą išlygino - 21:21.

Antrajame kėlinyje komandos žaidė rezultatyviau. 14 min. Izraelio ekipa pirmavo 29:26.

16 min. Brockas Motumas išvedė į priekį žalgiriečius - 29:30.

18 min. K. Pangosas žalgiriečių persvarą padidino iki 6 taškų -  31:37.

19 min. po E.Ulanovo metimo komandas skyrė jau 11 taškų - 31:42.

Ekipos išėjo ilsėtis aikštės šeimininkams atsiliekant 33:44.

Trečiasis kėlinys. 21 min. po K.Pangoso tritaškio Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nutolo - 33:47.

24 min. Diamonas Simpsonas dvitaškiu „Maccabi“ atsilikimą sumažino iki 9 taškų - 41:50.

25 min. L.Westermannas LKL čempionų persvarą padidino iki 13 taškų - 41:54.

26 min. V.Ruddas Izraelio ekipos atsilikimą sumažino iki 8 taškų - 46:54.

Netrukus Sylvenas Landesbergas aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino dar labiau - 52:59.

29 min. B.Motumas Kauno komandos persvarą padidino iki 11 taškų - 53:64.

30 min. A.Kavaliauskos baudų metimais „Žalgirio“ persvarą padidino iki 13 taškų - 55:68.

Po trijų kėlinių kauniečiai turėjo solidžią persvarą - 58:71.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. E.Ulanovas LKL čempionų pranašumą padidino iki 15 taškų - 60:75.

Netrukus tritaškį smeigė J. Alexanderis - 63:75.

33 min. aikštės šeimininkai atsilikimą sumažino iki 11 taškų - 66:77.

36 min. po S.Landesbergo tritaškio ir D.Simpsono dvitaškio „Maccabi“ pavojingai priartėjo - 73:79.

37 min. G. Mekelis Izraelio klubo atsilikimą sumažino iki 4 taškų - 75:79.

Svečiai nesutriko. 38 min. po keturių iš eilės E.Ulanovo taškų žalgiriečiai vėl atitrūko - 75:85.

39 min. po P.Jankūno metimo komandas skyrė 13 taškų - 77:90. „Maccabi“ turėjo pripažinti svečių pranašumą 77:93.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 20, Kevinas Pangosas 15, Antanas Kavaliauskas 14, Paulius Jankūnas 12, Brockas Motumas  10.

„Maccabi“: Victoras Ruddas 16, Sylvenas Landesbergas 11, Devinas Smithas ir Diamonas Simpsonas po 10.