Eurolyga: „Neptūnas“ po dramatiškos kovos palaužė „Crvena Zvezda“ krepšininkus

Ketvirtadienį Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai savo aikštėje žaidė Eurolygos antrojo turo rungtynes su Belgrado "Crvena Zvezda" komanda ir po dramatiškos kovos įveikė ją 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20). Tai buvo pirmojo klaipėdiečių pergalė Eurolygos turnyre.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė klaipėdietis Simas Galdikas. Svečiai į tai atsakė Charleso Jenkinso tritaškiu.

3 min. po S.Galdiko dvitaškio "Neptūnas" pirmavo 4:3.

Pirmojo kėlinio viduryje aikštės šeimininkai atsilikinėjo 6:7.

6 min. po penkių iš eilės Deivido Gailiaus taškų "Neptūnas" įgijo 4 taškų persvarą - 11:7.

7 min. "Crvena Zvezda" milžinas Bobanas Marjanovičius rezultatą išlygino - 14:14.

8 min. po D.Gailiaus tolimo šūvio Klaipėdos ekipa turėjo 6 taškų persvarą (20:14), o kėlinį laimėjo 25:20.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį uostamiesčio krepšininkai pradėjo sėkmingai. 11 min. po D.Gailiaus tolimo šūvio "Neptūnas" nutolo - 30:20.

14 min. Justas Sinica tritaškiu LKL vicečempionų persvarą padidino net iki 13 taškų - 38:25.

16 min. po Valdo Vasyliaus metimo klaipėdiečiai pirmavo 15 taškų persvara - 42:27.  Iki pat pertraukos "Neptūnas" išlaikė dviženklį pranašumą. Komandos išėjo ilsėtis klaipėdiečiams pirmaujant 47:37.

Per pirmuosius du kėlinius "Neptūnui" daugiausia taškų (14) pelnė D.Gailius. Tikslą pasiekė visi keturi jo tolimi metimai ir vienas iš dviejų dvitaškių. Svečiams po 10 taškų pelnė. B.Marjanovičius ir Marcusas Williamsas.

Trečiasis kėlinys. Trečiajame kėlinyje "Neptūnas" ilgokai turėjo 8-13 taškų persvarą. 25 min. uostamiesčio krepšininkai pirmavo 57:45.

26 min. M.Williamsas "Crvena zvezda" atsilikimą sumažino iki 8 taškų - 57:49.

LKL vicečempionams taškus pelnyti darėsi vis sunkiau, Serbijos ekipa ėmė grėsmingai artėti. 29 min. po Nemanja Dangubičiaus dvitaškio komandas skyrė tik 4 taškai - 62:58. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti minutę svečiai atsilikimą sumažino iki 3 taškų. Po trijų kėlinių "Neptūnas" pirmavo 67:61.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį ketvirtį sėkmingiau pradėjo "Crvena zvezda". 32 min. Jaka Blažičius tritaškiu rezultatą išlygino - 69:69.

"Neptūnas" nesutriko. 34 min. po D.Gailiaus metimo klaipėdiečiai įgijo 4 taškų persvarą - 75:71.

36 min. LKL vicečempionai turėjo 5 taškų persvarą - 79:74. Netrukus Mustafa Shakuras pataikė dvitaškį - 81:74.

39 min. J.Blažičius Serbijos komandos atsilikimą sumažino iki 3 taškų - 81:78.

Likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos 30 sek. Luka Mitrovičius rezultatą išlygino - 81:81.  Likus žaisti 3 sek. pergalingą dvitaškį pataikė V.Vasylius - 83:81.

Rezultatyviausi

„Neptūnas“: Deividas Gailius 19, Mustafa Shakuras 11, Donatas Zavackas 10, Valdas Vasylius ir Egidijus Dimša po 8.

„Crvena Zvezda“: Marcusas Williamsas 23, Jaka Blažičius 16, Bobanas Marjanovičius 11, Branko Lažičius 9.

TO JO

TO JO portretas
TYSIBE JUKM ZMOGUS PASAKE

Aleksotas

Aleksotas portretas
ŽALGIRIS privalo pasekti NEPTŪNO pavyzdžiu ir šiandien pastatyti į vietą kažkokią Rusijos komandėlę, neturinčią jokių tradicijų.