„Neptūnas“ po dramatiškos kovos patiesė „Laboral Kutxa“ krepšininkus

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai savo aikštėje žaidė Eurolygos rungtynes su Vitorijos "Laboral Kutxa" (Ispanija) komanda. Po permainingos ir dramatiškos kovos pergalę šventė klaipėdiečiai - 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25).

Eurolygoje tai buvo trečioji "Neptūno" pergalė, o "Laboral Kutxa" patyrė ketvirtąją nesėkmę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Coltonas Iversonas. Netrukus Donatas Zavackas tritaškiu išvedė į priekį "Neptūną" - 3:2.

2 min. klaipėdiečiai atsilikinėjo 3:6. Vėliau aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 7:0 ir 4 min. po D.Zavacko tolimo metimo pirmavo 10:6.

7 min. D.Zavackas uostamiesčio komandos persvarą padidino iki 6 taškų - 14:8.

8 min. po Martyno Mažeikos baudų metimų LKL vicečempionai pirmavo 16:10.

10 min. Valdas Vasylius "Neptūno" persvarą padidino iki 8 taškų - 20:12. Po pirmojo kėlinio Klaipėdos krepšininkai pirmavo 20:15.

Antrasis kėlinys. 11 min. įmetė Arnas Butkevičius - 22:15.

12 min. "Neptūnas" turėjo 5 taškų persvarą - 24:19, tačiau jau po minutės Sasha Vujačičius rezultatą išlygino - 24:24.

Antrojo kėlinio viduryje aikštės šeimininkai pirmavo minimalia persvara - 27:26.

16 min. po M.Mažeikos tolimo metimo klaipėdiečiai turėjo 4 taškų persvarą (30:26), bet tritaškiu atsakė ir Davisas Bertanis - 30:29.

19 min. komandas skyrė 3 taškai (36:33). 20 min. M.Mažeika švystelėjo iš toli - 41:33. Esant tokiam rezultatui komandos išėjo ilsėtis.

Iki pertraukos "Neptūnui" daugiausia taškų pelnė D.Zavackas (11) ir Mustafa Shakuras (8), svečiams - C.Iversonas (10) ir Thomasas Heurtelis (8).

Trečiasis kėlinis. Trečiąjį kėlinį Klaipėdos komanda pradėjo pagirtinai. 22 min. po M.Shakuro dvitaškio LKL vicečempionai įgijo 12 taškų persvarą - 47:35.

24 min. po M.Mažeikos metimo "Neptūnas" nutolo - 53:35.

Trečiojo kėlinio viduryje Th. Heurtelis "Laboral Kutxa" atsilikimą sumažino iki 14 taškų - 53:39. Aikštės šeimininkams ir toliau nesisekė, svečiai sparčiai vijosi klaipėdiečius. Jie laimėjo atkarpą net 12:0, tad 27 min. po D.Bertanio metimo komandas skyrė tik 6 taškai - 53:47.

28 min. Ispanijos ekipa visiškai priartėjo - 55:52. Tada du baudų metimus pataikė Mindaugas Girdžiūnas - 57:54. 30 min. "Neptūnas" turėjo 5 taškų persvarą - 59:54.

Po trijų kėlinių LKL vicečempionai pirmavo 61:54.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį ketvirtį geriau pradėjo Klaipėdos krepšininkai, 33 min. jie įgijo 12 taškų persvarą - 66:54.

Deja, vėliau iniciatyvą perėmė svečiai. 36 min. Mirza Begičius rezultatą išlygino - 68:68.

37 min. po D.Zavacko tritaškio "Neptūnas" pirmavo 73:68.

39 min. Th.Heurtelis tritaškiu išvedė į priekį svečius - 73:75.

Likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos 16 sek. "Neptūnas" pirmavo 78:77. Kimas Tillie pataikė dvi baudas - 78:79. Likus žaisti 13 sek. įmetė Simas Galdikas - 80:79. Mačo pabaigoje D.Gailius nepataikė dviejų baudų, bet "Neptūnas" šventė pergalę 80:79.

Rezultatyviausi

„Neptūnas“: Mustafa Shakuras ir Donatas Zavackas po 16, Deividas Gailius 12, Mindaugas Girdžiūnas, Martynas Mažeika ir Simas Galdikas po 8, Valdas Vasylius 6, Egidijus Dimša ir Arnas Butkevičius po 3.

„Laboral Kutxa“: Thomasas Heurtelis 31, Coltonas Iversonas 12, Mirza Begičius ir Davisas Bertanis po 8.

Situacija prieš rungtynes

Eurolyga. Ir "Neptūnas", ir "Laboral Kutxa" Eurolygos turnyre iškovojo po dvi pergales ir patyrė po tris pralaimėjimus. "Neptūnas" nusileido Vitorijos "Laboral Kutxa" (69:88), Pirėjo "Olympiakos" ( po pratęsimo 81:85) ir Stambulo "Galatasaray" (68:94) komandoms, o įveikė Belgrado "Crvena Zvezda" (83:81) ir  Valensijos "Valencia" (94:87)  krepšininkus. "Laboral Kutxa" pralaimėjo Belgrado "Crvena Zvezda" (66:86), Pirėjo "Olympiakos" (57:63) ir Valensijos "Valencia" (69:79) komandoms, o nugalėjo "Neptūną" (88:69) ir Stambulo "Galatasaray" (91:90).

Rezultatyviausi. Per penkerias Eurolygos turnyro rungtynes "Neptūno" ekipoje rezultatyviausiai žaidžia Deividas Gailius (70 taškų), Donatas Zavackas (63), Mustafa Shakuras (46) ir Martynas Mažeika (39).

kacmanas

kacmanas portretas
pritariu. Tai geresnė ir lietuviškesnė komanda už lietrytį, manau.

Bocmanas

Bocmanas portretas
Gerbiu "Neptūną". Jei sugeba laimėti per paskutines sekundes, vadinasi turi valią, kovotojų savybes, nugalėtojų mentalitetą.