Europos čempionate Lietuvos 20-mečiai įveikė latvius ir grupėje liko antri

Lietuvos jaunimo iki 20-ies metų krepšinio rinktinė trečiosiose Kretoje vykstančio Europos čempionato C grupės rungtynėse pirmadienį 89:61 (18:26, 25:12, 25:14, 21:9) įveikė be pergalių likusią Latvijos rinktinę ir grupėje užėmė antrąją vietą.

Pirmuosius šešis susitikimo taškus pelnę lietuviai sustojo ir leido varžovams juos pavyti. Kėlinio antroje pusėje jau kur kas geriau atrodė latviai, susikrovę 8 taškų persvarą – 26:18. Antrojo kėlinio viduryje lietuviai surengė spurtą 15:1 ir po pirmosios dalies jau buvo priekyje – 43:38.

Trečiajame ketvirtyje žaidimas kurį laiką klostėsi lygiai, bet antroje ketvirčio pusėje lietuviai įjungė aukštesnę pavarą. Baigiantis kėliniui gynyboje pasistengę lietuviai lengvai stabdė atakas, o du iš eilės A.Mikalausko tritaškiai persvarą padidino iki rekordinės – 66:50.

Lemiamą ketvirtį dviem tritaškiais pradėjo K.Lukošiūnas ir lietuvių persvara tapo triuškinama – 78:52.

Lietuva U-20: M.Echodas 17 (6/8 dvit., 10 atk. kam.), M.Deininis 15 (2/2 trit.), A.Beručka 15 (4/6 dvit., 0/5 trit.), L.Birtutis 11 (11 atk. kam.).

Latvija U-20: V.Kohas 17, R.Birkanas 11, R.Blumbergas 8.

Trečiąją pergalę iš tiek pat galimų C grupėje iškovojo ir nugalėtoja tapo Izraelio rinktinė, pirmadienį 90:83 (16:17, 24:16, 24:20, 27:30) įveikusi Ukrainos ekipą.

Izraelis U-20: T.Blattas 23 (4/7 trit.), Y.Zoosmanas 23 (8/9 dvit.), N.Artzi 12 (3/4 trtit.).

Ukraina U-20: S.Pavlovas 24 (5/7 dvit., 4/8 trit., 10 atk. kam.), S.Mychailiukas 16, I.Tyrtyšnykas 15.

Dėl šio rezultato Lietuvos rinktinė grupėje užėmė antrąją vietą, o varžybų aštuntfinalyje kausis su trečiąją vietą D grupėje užėmusia Slovėnijos rinktine.