Europos taurė: „Lietuvos rytas“ patiesė Rumunijos komandą ir pateko į kitą etapą

Trečiadienio vakarą Vilniaus "Lietuvos rytas" savo aikštėje žaidė Europos taurės turnyro rungtynes su Plojesčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) komanda. Visą laiką pirmavę vilniečiai įveikė varžovus 79:72 (28:15, 11:19, 22:15, 18:23) ir iškovojo šeštąją pergalę.  Virginijaus Šeškaus auklėtiniai užsitikrino vietą kitame varžybų etape. Rumunijos ekipa patyrė ketvirtąją nesėkmę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Alhaji Mohammedas. Netrukus Travisas Leslie išvedė į priekį vilniečius - 4:2.

4 min. po Martyno Gecevičiaus tritaškio "Lietuvos rytas" įgijo 7 taškų persvarą - 13:6.

7 min. po Billy Barono tolimo šūvio Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmavo 21:9.  Netrukus B.Baronas tritaškiu aikštės šeimininkų pranašumą padidino iki 13 taškų - 24:11.

Po pirmojo kėlinio Vilniaus krepšininkai pirmavo 28:15.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo Rumunijo ekipa. 12 min. po Mariaus Runkausko tritaškio „CSU Asesoft“ sumažino atsilikimą iki 8 taškų - 28:20.

Vilniečiai per pusketvirtos minutės nepelnė nė taško. Tik 14 min. Antanas Kavaliauskas įmetė abu baudų metimus - 30:22.

Antrojo kėlinio viduryje "Lietuvos rytas" pirmavo 32:22, tačiau aikštės šeimininkų puolimas akivaizdžiai strigo.

Antrojo kėlinio pabaigoje Jarvisas Hayesas svečių atsilikimą sumažino iki 5 taškų - 39:34. Esant tokiam rezultatui komandos išėjo ilsėtis.

Iki pertraukos Vilniaus ekipai daugiausia taškų pelnė A.Kavaliauskas (8), "CSU-Asesoft" - legionierius iš Lietuvos M.Runkauskas (10).

Trečiasis kėlinys. Trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkai pademonstravo kur kas veržlesnį puolimą nei antrajame. 23 min. vilniečiai pirmavo tik 45:40, tačiau netrukus įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo atkarpą 11:2 ir 25 min. nutolo - 56:42.

29 min. po Artūro Valeikos dvitaškio V.Šeškaus auklėtiniai turėjo 11 taškų persvarą - 60:49.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Gediminas Orelikas pataikė vieną iš dviejų baudų - 61:49.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį ketvirtį Vilniaus krepšininkai pradėjo rezultatyviai. 32 min. B.Baronas "Lietuvos ryto" persvarą padidino iki 16 taškų - 67:51.

34 min. Rumunijos ekipa, laimėjusi atkarpą 6:0, sumažino atsilikimą iki 10 taškų - 67:57.

36 min. "Lietuvos rytas" pirmavo 71:60.

38 min. A.Mohammedas svečių atsilikimą sumažino iki 7 taškų - 71:64. Netrukus M.Gecevičius Lietuvos komandos persvarą padidino iki 11 taškų - 75:64.

40 min. iš toli pataikė M.Runkauskas - 77:70. Vilniečiai laimėjo rungtynes 79:72.

Rezultatyviausi

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 21, Travisas Leslie 12, Adas Juškevičius 11, Billy Baronas 10, Gediminas Orelikas 9, Martynas Gecevičius 8.

„CSU Asesoft“: Marius Runkauskas 20, Draganas Labovičius 15, Alhaji Mohammedas 11, Michalis Pelekanosas 8, Geraldas Lee 8.

Situacija prieš rungtynes

Iki šio mačo "Lietuvos rytas" buvo iškovojęs 5 pergales ir patyręs vieną nesėkmę. Vilniečiai E grupėje užėmė pirmąją vietą, svečiai su 3 pergalėmis ir tiek pat pralaimėjimų žengė ketvirtoje vietoje.