FIBA Čempionų lyga: „Neptūnas“ šventė pergalę Lenkijoje

Simboline, dešimtąja, pergale FIBA Čempionų lygos reguliariajame sezone finišavo Klaipėdos „Neptūnas“ (10-4).

Dainiaus Adomaičio vadovaujama komanda išvykoje C grupės mače 71:65 antrą kartą šį sezoną nugalėjo Radomo „Rosa“ (3-11) krepšininkus.

Kelialapį į kitą etapą anksčiau iškovoję klaipėdiečiai sulaukė palankaus rezultato iš Turkijos, kur Šarūno Vasiliausko ir Evaldo Kairio atstovaujama Ušako „Sportif“ 70:58 pranoko grupės lyderę Vilerbano ASVEL bei ši pergalė Adomaičio kariaunai užtikrino antrąją vietą.

Ši pozicija „Neptūnui“ leidžia praleisti pirmąjį atkrintamųjų varžybų etapą – Lietuvos klubas pasijungs nuo aštuntfinalio.

Klaipėdiečiai iniciatyvą į savo rankas paėmė pirmajame kėlinyje, kada Vytautas Šarakauskas pataikė du tolimus metimus, Mindaugas Girdžiūnas pridėjo tris taškus ir svečiai pirmavo 17:9.

Antrajame ketvirtyje dar vieną atkarpą laimėję „Neptūno“ žaidėjai įgijo dviženklę persvarą, kuri prieš pat ilgąją pertrauką siekė 13 taškų – 60:47.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Jerai Granto dviejų taškų uostamiesčio ekipos pranašumas išaugo iki 15 taškų – 64:59, tačiau tuomet klaipėdiečiai užstrigo puolime.

Tuo pasinaudoję „Rosa“ krepšininkai galingai spurtavo 13:2 ir priartėjo per keturis taškus – 66:62. Prasidėjus paskutinei minutei, Vytautas Šarakauskas realizavo baudas, o į tai kitoje aikštės pusėje Callahanas atsakė tritaškiu ir „Rosa“ išsaugojo intrigą – 65:69.

Visgi tada lemiamu metu prie baudų metimų linijos stojęs Martynas Mažeika neklydo, pataikė abi baudas ir įtvirtino „Neptūno“ pergalę – 71:65.