„Fortūna“ po pratęsimo nusileido „Sūduvos“ krepšininkėms

Sunkią pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) pasiekė Marijampolės „Sūduvos“ (19/6) klubas, namuose 93:92 (18:14, 23:20, 22:21, 17:25, 13:12) po pratęsimo pranokęs Klaipėdos „Fortūnos“ (13/12) ekipą.

„Sūduva“ galingai pradėjo mačą – prabėgus 4 minutėms jau pirmavo 10:2. „Fortūna“ atsakė 6 taškais iš eilės, kurie leido beveik panaikinti deficitą – 8:10. Netrukus rezultatas buvo lygus (12:12), bet kėlinys baigėsi marijampolietėms esant priekyje 18:14.

Antrajame ketvirtyje „Sūduva“ kontroliavo situaciją ir po atkarpos 6:0 pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 39:28. Paskutines kelias minutes sėkmingiau sužaidė klaipėdietės, kurioms iki pertraukos pavyko sušvelninti atsilikimą – 34:41.

Pasitarimas rūbinėje buvo naudingesnis „Fortūnos“ krepšininkėms, nes jos pasivijo LMKL čempiones – 27-ąją minutę komandas skyrė vos 2 taškai – 50:52. „Sūduva“ laiku sustabdė įsibėgėjusias varžoves ir susikrovė saugesnį pranašumą – 63:55 po trijų kėlinių.

„Sūduva“ ir prasidėjus lemiamai atkarpai išlaikė iniciatyvą savo rankose, bet niekaip atsiplėšti nesugebėjo. Maža to, įtampą iki maksimumo padidino Monika Grigalauskytė, kuri pataikė tritaškį likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes – 70:73. Komandoms apsikeitus tiksliais baudų metimais, prasidėjo paskutinė minutė, o ją pradėjo Robertos Mizgerytės dvitaškis – 74:75. Čia pat Iveta Šalkauskė atsakė dvitaškiu su pražanga (78:74), bet tritaškį pataikė Marina Solopova – 77:78.

Dar kartą pražanga sustabdyta I.Šalkauskė buvo tiksli mesdama baudas (80:77), tačiau Lina Aglinskaitė tritaškiu atstatė pusiausvyrą (80:80), o Dovilės Saurazaitės metimas, galėjęs išplėšti pergalę, tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimą 4 taškais pradėjo marijampolietės ir išsiveržė į priekį – 84:80, tačiau 6 taškus pelniusi M.Grigalauskytė į priekį ir vėl išvedė „Fortūną“ – 86:84. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, abi ekipos apsikeitė tolimais metimais, tačiau žingsneliu priekyje ir toliau buvo klaipėdietės – 90:88. Likus žaisti kiek daugiau nei 40 sekundžių, M.Solopova pataikė svarbų dvitaškį (92:90), tačiau galutinį tašką šiame mače padėjo I.Šalkauskė, kuri likus žaisti 5 sekundes, pelnė du taškus su pražanga, realizavo baudos metimą ir leido marijampolietėms švęsti pergalę 93:92, nes paskutinis M.Solopovos metimas tikslo nepasiekė.

„Sūduva“: I.Šalkauskė (11/12 dvitaškiai, 6 atk. kam.) 32, S.Baliutavičiūtė (8 atk. kam., 7 rez. perd.) 16, D.Saurazaitė 15, S.Okockytė 14.

„Fortūna“: M.Grigalauskytė (11/15 dvitaškiai, 14 atk. kam.) 27, L.Aglinskaitė (8 atk. kam., 5 rez. perd.) 20, R.Mizgerytė 16, M.Solopova (8 atk. kam., 7 rez. perd.) 13.