G. Lundbergo debiute – iššvaistyta triuškinama CSKA persvara ir pergalingos M. Jameso baudos

Sėkmingas Gabrielio Lundbergo debiutas Maskvos CSKA (17-8) gretose paženklintas dramatiška Rusijos klubo pergale.

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai išvykoje 75:74 (24:12, 20:14, 15:23, 16:25) įveikė Pirėjo „Olympiakos“ (11-15) ir grįžo į pergalių kelią. Graikijos klubui tai buvo šeštoji nesėkmė paeiliui.

G. Lundbergas per 26 minutes surinko 13 taškų (2/4 dvit., 3/6 trit., 0/2 baud.), 4 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus bei 15 naudingumo balų. Už daną naudingiau žaidė tik Mike‘as Jamesas, surinkęs 16 efektyvumo balų.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Shaquielle‘as McKissicas pataikė dvitaškį, Georgios Printezis atseikėjo tritaškį, amerikietis pridėjo dar vieną metimą ir atkarpą 8:0 laimėjęs „Oly“ priartėjo koviniu atstumu – 62:65.

„Olympiakos“ apsukų nemažino ir toliau. G. Printezis pelnė du taškus, Saša Vezenkovas smeigė tritaškį ir likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes šeimininkai išsiveržė į priekį – 69:68.

Prasidėjus paskutinei minutei CSKA pirmavo 71:70, tačiau Jameso tritaškis skriejo pro šalį, Livio Jean-Charlesas pasileido į greitą ataką, įkrovė iš viršaus ir likus 43,7 sekundės išvedė „Olympiakos“ į priekį – 72:71.

Po minutės pertraukėlės Nikita Kurbanovas prametė dvitaškį, bet jo metimą pataisė Joelis Bolomboy ir likus 28,8 sekundės CSKA vėl buvo priekyje (73:72).

Vis dėlto kitoje aikštelės pusėje G. Printezis pelnė taškus su pražanga, tačiau prametė baudos metimą, tad šeimininkai įgijo minimalią persvarą (74:73). Nepaisant to, tai dar nebuvo vakaras šiose rungtynėse.

Likus 2,6 sekundės M. Jamesas metant tritaškį išprovokavo Vassilio Spanoulio pražangą, realizavo dvi baudas ir dar kartą persvėrė rezultatą CSKA naudai – 75:74.

Lemiama „Olympiakos“ ataka buvo patikėta G. Printeziui, tačiau jo tritaškis skriejo pro šalį ir finalinė sirena paskelbė CSKA pergalę.

CSKA iniciatyvą buvo perėmę nuo pirmųjų minučių. Johannesas Voigtmannas surinko 5 taškus paeiliui, M. Jamesas atseikėjo tritaškį, Janis Strelnieks pridėjo dvitaškį ir svečių persvara pasiekė 15 taškų ribą – 24:9.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. G. Lundbergas smeigė du tritaškius paeiliui, J. Bolomboy atliko galingą dėjimą ir CSKA pranašumas išaugo iki 18 taškų – 41:23.

Trečiojo kėlinio pradžioje J. Bolomboy atseikėjo dar vieną tolimą metimą, Jamesas pridėjo dvitaškį, o CSKA susikrovė 25 taškų pranašumą (51:26) ir atrodė, kad dvikovos baigtis yra aiški.

Vis dėlto „Olympiakos“ atsakė spurtu 23:6 ir trečiojo kėlinio pabaigoje šeimininkų deficitas sumenko iki vienženklio – 49:57.

„Olympiakos“: Shaquielle‘as McKissicas 24 (6/8 dvit., 3/9 trit.), Saša Vezenkovas 14 (3/8 trit.), Georgios Printezis 9.

CSKA: Mike‘as Jamesas 15 (3/7 dvit., 2/6 trit.), Johannesas Voigtmannas 14 (3/4 dvit.), Gabrielis Lundbergas 13 (3/6 trit.), Joelis Bolomboy 10 (8 atk. kam.).