Įspūdingas M. Grigonio pasirodymas Vilerbane sugrąžino „Žalgirį“ į pergalių kelią

Marius Grigonis sužaidė rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes ir Kauno „Žalgiris“ (5-1) grįžo į pergalių kelią Eurolygoje.

Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtadienį išvykoje 83:74 palaužė po priverstinės koronaviruso pertraukos į rikiuotę grįžusią Vilerbano ASVEL (0-3).

M. Grigonis per 28 minutes pelnė 25 taškus (6/8 dvit., 2/6 trit., 7/7 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – taip pat jo karjeros rekordas.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Lighty dvitaškio pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė 11 taškų pranašumą (22:11)

Antrajame kėlinyje ant parketo pasirodęs Martinas Gebenas ėmėsi korekcijų ir pelnė 5 taškus paeiliui, tritaškį pridėjo Milaknis ir žalgiriečiai priartėjo iki 3 taškų (26:23).

Tačiau tada įsisiautėjo ASVEL veteranai Charlesas Kahudi ir Paulas Lacombe, kurie per antrąjį kėlinį kartu sudėjus pelnė 16 taškų, po krepšiais žvėriškai rungtyniavo Moustapha Fallas ir prieš ilgąją pertrauką T. J Parkerio auklėtiniai susikrovė 9 taškų pranašumą (50:41).

218 cm ūgio M. Fallas po „Žalgirio“ krepšiu darė, ką norėjo, ir vien per pirmąją rungtynių pusę pelnė 5 taškus, atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai pristabdė ASVEL priekinės linijos dominavimą, per kėlinį šeimininkams leido įmesti vos 10 taškų, o patys žingsnis po žingsnio baudų metimais artėjo prie savo varžovų. Kėlinį taikliu dvitaškiu uždarė M. Grigonis, kuris priartino „Žalgirį“ iki 3 taškų (57:60).

Lemiamą ketvirtį M. Schillerio auklėtiniai pradėjo pakiliai bei po P. Jankūno baudų ir J. Lauvergne‘o dvitaškio pirmą kartą rungtynėse išvedė „Žalgirį“ į priekį (61:60). Likus 3 minutėms iniciatyvos ėmėsi Lukas Lekavičius. „Žalgirio“ mažylis pelnė 6 taškus paeiliui ir sukrovė svečiams 5 taškų pranašumą (72:67).

Likus minutei Ch. Kahudi smeigė tritaškį (73:76). Tačiau netrukus rungtynių pabaigą nusprendė M. Grigonis, kuris pelnė 5 taškus paeiliui ir atvedė „Žalgirį“ į pergalę (78:73).

kaunietis

kaunietis portretas
83-74. Antra puse buvo puiki. Reikia labiau pasitiketi lietuviu centrais, tiek puolime, tiek gynyboje.