J. Mačiulis žaidė rezultatyviai, tačiau „Panathinaikos“ per pratęsimą krito Maskvoje

Paskutinės atakos smaigalyje atsidūręs Dimitris Diamantidis prametė tolimą metimą, o kamuolį atkovojęs Sonny Weemsas įtvirtino Maskvos CSKA komandos pergalę pirmajame ketvirtfinalio serijos mače.

Jono Mačiulio vedama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa išvykoje tik per pratęsimą 74:77 (14:21, 19:19, 23:18, 16:14, 2:5) turėjo pripažinti Ettore Messinos vadovaujamo CSKA klubo pranašumą.

Serijoje iki trijų pergalių Maskvos klubas išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis serijos mačas penktadienį bus žaidžiamas taip pat Rusijos sostinėje.

Mačą starto penkete pradėjęs Mačiulis aikštėje praleido 24 minutes, pelnė 14 taškų (2/2 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 4/5 baudų), atkovojo ir perėmė po 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 21 naudingumo balą. Pagal pastarąjį rodiklį lietuvis – pirmas Atėnų klubo gretose.

Prieš prasidedant paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei po taiklaus Sonny Weemso tolimo šūvio rezultatas tapo lygus (70:70). Du taškus iš po krepšio pelnęs Jamesas Gistas išveda svečius į priekį, bet greitai sulaukė aikštės šeimininkų atsakymo – Kyle'as Hinesas realizavo baudų metimus ir išlygino rezultatą (72:72).

Po minutės pertraukėlės į aikštę sugrįžęs Michaelas Bramosas prametė iš toli, CSKA atsakymui laiko nebeliko bei nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo.

Jo pradžioje dvitaškį pataikęs Zachas Wrightas dar sykį sugrąžino persvarą „Panathinaikos“ ekipai (74:72). Gisto pražangą išprovokavęs Viktoras Khryapa pataikė vieną baudą, o po netaiklios antrosios kamuolį puolime atkovojęs Hinesas pasinaudojo antruoju šansu ir persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai (75:74).

Kelis kartus pražangomis sustabdytas Sonny Weemsas pataikė dvi baudas iš keturių bei padidino CSKA pranašumą iki trijų taškų (77:74). Po minutės pertraukėlės vėl aikštelėje pasirodęs Diamantidis prametė tritaškį bei finalinė rungtynių sirena skelbė maskviečių pergalę.

CSKA: Sonny Weemsas 21, Viktoras Khryapa 17 (11 atk. kam.), Kyle'as Hinesas 15 (8 atk. kam.), Vitalijus Fridzonas 10.

„Panathinaikos“: Stephane'as Lasme 14, Jonas Mačiulis 14, Zachas Wrightas 12, Dimitris Diamantidis 10.