J. Valančiūnas baigė NBA lygos sezoną

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse Vašingtono "Wizzards" krepšininkai sekmadienį namuose 20,3 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 125:94 (36:22, 30:28, 36:20, 23:24) sutriuškino Toronto "Raptors" klubą su Jonu Valančiūnu, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-0 ir iškopė į konferencijos pusfinalį.

Pirmąsias dvejas rungtynes antrus metus iš eilės Rytų konferencijos Atlanto diviziono čempione tapusi "Raptors" ekipa varžovams savo arenoje pralaimėjo 86:93 (po pratęsimo; 23:19, 19:27, 14:19, 26:17) ir 106:117 (31:26, 18:34, 26:37, 31:20). Trečiajame mače išvykoje penktadienį "Raptors" nusileido 99:106 (35:33, 13:21, 22:18, 29:34).

Sekmadienį lietuvis savo komandai pelnė 16 taškų, po krepšiais atkovojo 9 (3 - puolime) bei perėmė 1 kamuolį, po sykį suklydo ir prasižengė. Per daugiau nei 27 žaidimo minutes (27:11) J. Valančiūnas pataikė 7 dvitaškius iš 10 bei realizavo abu baudų metimus.

21 tašką į nugalėtojų krepšį įmetė Kyle'as Lowry'is, po 14 - DeMaras DeRozanas ir Louisas Williamsas, 11 - Greivis Vasquezas.

23 taškais prie pergalės prisidėjo Bradley'is Bealas, 21 - Marcinas Gortatas (11 surgriebtų kamuolių), 15 -Ramonas Sessionsas, po 14 - Johnas Wallas (10 rezultatyvių perdavimų) ir Paulas Pierce'as, 13 - Drew Goodenas, 10 - Nene Hilario.

"Raptors" krepšininkai NBA lygos atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijoje ketvirtfinalio etapo įveikti nesugebėjo jau penktą kartą, o "Wizards" tai padarė antrąsyk iš eilės. Pusfinalyje Vašingtono ekipai teks Rytų konferencijos nugalėtojas Atlantos "Hawks" klubas arba Bruklino "Nets" komanda. Kol kas Atlantos krepšininkai pirmauja 2-1.

Kitų sekmadienį įvykusių NBA lygos atkrintamųjų rungtynių rezultatai:

Rytų konferencija (ketvirtfinalis)

Bostono "Celtics"       -  Klivlando "Cavaliers"    93:101 (seriją "Cavaliers" laimėjo 4-0)