J. Valančiūnas rodė raumenis, o „Raptors“ po pratęsimo nukovė NBA čempionus

Jonas Valančiūnas ir toliau demonstruoja solidų žaidimą, o jo „Toronto Raptors“ (19-4) ekipa užtikrintai renka pergales. Labai sėkmingai sezoną pradėjusi Kanados komanda savo aikštėje po pratęsimo sugebėjo nugalėti ir dviejų pastarųjų metų NBA čempionę „Golden State Warriors“ (15-8) – 131:128 (38:25, 29:33, 29:30, 23:31, 12:9).

„Warriors“ teko verstis be trijų svarbių žaidėjų Stepheno Curry, Draymondo Greeno ir DeMarcuso Cousinso, tad iniciatyva dar prieš pirmą ginčo kamuolį buvo atiduota šeimininkams.

„Raptors“ žymiai sėkmingiau pradėjo akistatą ir iš karto atitrūko dviženkle persvara (17:6).

Visgi net ir tuomet „Warriors“ nepabudo, tad pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkai turėjo rekordinį 18 taškų pranašumą.

Visgi, kaip jau įprasta, čempionai po pertraukos įjungė aukštesnę pavarą ir sugebėjo ne tik grįžti į rungtynes, bet ir išplėšti pratęsimą.

Puikiai šiame mače žaidęs Kevinas Durantas pataikė sudėtingą tolimą metimą ir švieslentėje užsidegė skaičiai 119:119.

Paskutinei atakai „Raptors“ dar turėjo beveik 9 sek., bet rezultatyviai užbaigti jos nesugebėjo ir komandoms teko žaisti papildomas 5 minutes.

Pratęsimo metu vėl netrūko dramos, bet šaltesnį protą ir kietesnius raumenis išsaugojo Toronto krepšininkai, nugalėję „Warriors“ pirmą kartą nuo 2014-ųjų. Tai buvo septintoji Rytų konferencijos lyderių pergalė iš eilės.

Solidžiai pastarųjų gretose žaidė ir J.Valančiūnas. Vos 16 minučių aikštėje praleidęs „centras“ buvo labai produktyvus ir pelnė 12 taškų (4/5 dvitaškių, 4/4 baudų) bei sugriebė 4 kamuolius.

Lietuvis taip pat varžovui išrašė vieną bloką bei padarė klaidą.

Iki šiol „Warriors“ Jonui buvo pati neparankiausia NBA komanda, prieš kurią jis vidutiniškai rinkdavo tik po 8,4 taško.

Būta ir daugiau lietuviškų akcentų – vienas iš mačo arbitrų buvo Gediminas Petraitis.

Toronto ekipoje rezultatyviausią sezono mačą sužaidė Kawhi Leonardas, per 44 minutes pelnęs 37 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. Kitas „Raptors“ aukštaūgis Pascalis Siakamas pelnė net 26 taškus – daugiausiai per savo karjerą NBA.

Kitoje barikadų pusėje žvėriškas rungtynes sužaidė K.Durantas, per 43 minutes pelnęs net 51 tašką, atkovojęs 11 kamuolių bei atlikęs 6 perdavimus, bet vienas ant savo pečių NBA čempionų neištempė. Jiems tai buvo penktoji iš eilės svečiuose pralaimėta dvikova.

Mačo metu buvo pagerbtas Anapilin praėjusiais metais iškeliavęs žymus NBA žurnalistas Craigas Sageris. Ta proga „Raptors“ treneris Nickas Nurse'as vilkėjo ryškų ekstravagantišką kostiumą, kokiais per savo karjerą garsėjo C.Sageris.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 37 (8 atk. kam.), Pascalis Siakamas 26, Serge‘as Ibaka 20, Danny Greenas 13, Jonas Valančiūnas 12, Kyle‘as Lowry 10 (8 atk. kam., 12 rez. perd.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 51 (11 atk. kam., 6 rez. perd.), Klay‘us Thompsonas 23 , Jonas Jerebko 20 (9 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: Jonas ValančiūnasNBARaptors