Jaunuosius talentus išbandęs „Žalgiris“ pamokė „Nevėžį“

16-metis Paulius Murauskas ir 18-metis Mantas Rubštavičius atsidarė savo taškų sąskaitą Kauno „Žalgirio“ vyrų ekipoje, padėdami Lietuvos čempionams 94:59 (27:10, 17:14, 30:25, 20:10)  nugalėti Kėdainių „Nevėžį-Optibet“. „LKL-Betsafe“ pirmenybėse kauniečiai įsirašė 12-ąją pergalę per 13 mačų.

„Žalgirio“ dublerių ekipos puolėjas P.Murauskas, jau anksčiau debiutavęs vyrų komandoje, pataikė pirmąjį dvitaškį LKL čempionate, M.Rubštavičius sužaidė pirmąsias minutes pagrindinėje ekipoje. Nors abu kartu naujokai pelnė 5 taškus per aikštėje praleistas daugiau nei 24 min., kur kas svarbiau jiems buvo paragauti vyriškos kovos.

Svečiai iš Kėdainių rungtynes pradėjo kiek netikėtai pirmaudami 10:8, bet šeimininkai atsakė triuškinamu spurtu 26:0 ir vėliau jau be problemų žygiavo iki pergalės. „Žalgirio“ gretose nerungtyniavo poilsio dieną gavęs Thomasas Walkupas, penktadienį išplėšęs pergalę svarbiame Eurolygos mače su Pirėjo „Olympiakos“ klubu. Taip pat dėl teigiamo COVID-19 testo buvo priverstas namuose ilsėtis vidurio puolėjas Marekas Blaževičius. Tačiau jų pastangų ir neprireikė. Marius Grigonis per 11 min. Surinko 14 taškų, tiek pat pridūrė Karolis Lukošiūnas, Rokas Jokubaitis surinko 13 taškų ir 7 rezultatyvius perdavimus, o Martinas Gebenas pridėjo 12 taškų, net 15 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Naujokas Mantas Rubštavičius per 19 minučių prametė visus 4 metimus iš žaidimo, pataikė 3 baudos metimus iš 4, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo, 5 sykius prasižengė ir surinko –5 naudingumo balus. Antrą mačą vyrų ekipoje žaidęs Paulius Murauskas, į aikštę žengęs ketvirtajame kėlinyje, ant parketo praleido 6 minutes, ir pataikė vienintelį mestą dvitaškį.

„Mums buvo svarbu įtraukti jaunimą, kad jie tobulėtų bei suteiktų galimybę atsikvėpti pagrindiniams krepšininkams, – sakė „Žalgirio“ vairininkas Martinas Schilleris. – Mantas labai gerai ginasi bei gali išmesti savo metimus puolime, jis techniškas krepšininkas, o Paulius yra atletiškas jaunuolis, bet abu jie labai perspektyvūs“.

Austras negailėjo pagyrų itin naudingai sužaidusiam Martinui Gebenui.

„Aš esu didelis Marty gerbėjas. Jo statistika, kurią jis pasiekia Eurolygoje per trumpą jam suteikiamą laiką, yra labai gera. Jis vienas geriausių Eurolygos kovotojų dėl kamuolių puolant, jei vertintume per 40 min. prizmę“, – dėstė jis.

Kėdainių ekipos gretose graikas Panagiotis Kalaitzakis pelnė 15 taškų, Sedrickas Barefieldas pridūrė 14, Grantas Vasiliauskas 10, o įspūdingo stoto 18-metis 213 cm vidurio puolėjas Arielis Hukporti pelnė 9 taškus.

„Žalgiris“ lieka vienvaldžiu LKL lyderiu, o „Nevėžis-Optibet“ su 5 pergalėms ir 11 nesėkmių žengia 8-as.