Karjeros rungtynes sužaidusio E. Ulanovo vedamas „Žalgiris“ patiesė „Anadolu Efes“

Edgaras Ulanovas sužaidė rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes, o kai reikėjo sulaukė pagalbos iš patikrintų komandos draugų – Pauliaus Jankūno ir Kevino Pangoso. Šios trijulės vedamas Kauno „Žalgiris“ (5-4) namie 91:83 (22:26, 25:18, 19:17, 25:22) parklupdė Stambulo „Anadolu Efes“ (2-7).

E. Ulanovas pelnė 22 taškus, 20 iš jų – pirmoje mačo dalyje, tačiau lemiamus metimus sumetė P. Jankūnas ir K. Pangosas. P. Jankūnas ketvirtajame kėlinyje surinko 8 taškus iš eilės, o po to, kai „Anadolu Efes“ priartėjo iki 83:86, iniciatyvos ėmėsi K. Pangosas.

Kanadietis iš pradžių pataikė dvitaškį, po to pridėjo tritaškį ir „Žalgirio“ arena sprogo iš triukšmo.

Nesulaikomai pirmoje mačo dalyje žaidęs E. Ulanovas per 15 minučių pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Taip jis vien per pirmą kėlinį pakartojo karjeros Eurolygoje rezultatyvumo rekordą, pasiektą šių metų kovo mėnesį mače su Tel Avivo „Maccabi“.

Varžovus E. Ulanovas terorizavo sau įprastu centravimu, iki ilgosios pertraukos pataikęs visus 4 dvitaškius ir išprovokavęs 3 pražangas. 13 taškų vien antrajame kėlinyje surinkęs E. Ulanovas padėjo „Žalgiriui“ panaikinti 4 taškų deficitą (22:26) ir nutolti 42:36.

Trečiajame kėlinyje E. Ulanovas nepelnė nė taško, o „Anadolu Efes“ buvo persvėrusi rezultatą. Visgi kauniečiai atrado naujų ginklų – P. Jankūnas pelnė 4 taškus, Paulius Valinskas pridėjo 6 taškus ir prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pirmavo 66:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Brandono Davieso šou – centras du kartus iš eilės krepšį sudrebino dėjimais ir „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (71:61).

Po to P. Jankūnas pelnė 8 taškus iš eilės ir „Žalgiris“ pirmavo 84:74, tačiau penki iš eilės Stambulo klubo taškai pranašumą nukirpo pusiau. Tuomet vėl pasižymėjo E. Ulanovas, pataikydamas dvitaškį ir pasiekdamas karjeros rezultatyvumo rekordą.

Visgi „Anadolu Efes“ pridėjo dar 4 taškus ir po Bryanto Dunstono dėjimo priartėjo per metimą – 83:86.

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje prarado Artūrą Milaknį, kuris susitrenkė su varžovu ir patyrė nugaros traumą. Kelias minutes pragulėjęs ant žemės šalia atsarginių suolo, snaiperis po to patraukė link rūbinės ir antrą mačo dalį stebėjo su įprastais drabužiais.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 22 (5/5 dvit., 2/4 trit., 7 atk. kam., 32 naud. bal.), Paulius Jankūnas 17 (7/10 dvit.), Brandonas Daviesas 12 (5/7 dvit.), Kevinas Pangosas 10 (7 rez. perd.).

„Anadolu Efes“: Bryantas Dunstonas 17 (8/11 dvit.), Joshas Adamsas 15, Ricky Ledo 13, Krunoslavas Simonas 12, Brockas Motumas 11.