Kauno derbyje – įtikinama vicečempionių pergalė

Nors Kauno ekipų tarpusavio kovos Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) tradiciškai nebūna lengvos nė vienai dalyvei, antradienis tapo išimtimi iš taisyklės. Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos”, savoje Garliavos arenoje palaikomos gausių sirgalių,  92:69 triuškinamai įveikė Kauno „Aistes-LSU”.

Kelią savo ketvirtosios paeiliui ir 17-os per 20 turų pergalės čempionate link Manto Šerniaus auklėtinės pradėjo nuo pat pirmųjų minučių. Namuose žaidusios Garliavos krepšininkės po Gabijos Šegždaitės, Arinos Bilotserkivskos ir Livijos Sakevičiūtės dvitaškių spurtavo 19:11. Vis dėlto „Aistės-LSU” kėliniui baigiantis pranašumą aptirpdė iki 21:16.

Lemiamas lūžis įvyko antrajame kėlinyje. Savo aukštaūgių L.Sakevičiūtės ir Ivetos Šimkutės vedamos šeimininkės didino atotrūkį, o po Kristės Druskytės dvitaškio jų persvarą pirmą kartą mače tapo dviženklė – 31:21. Studentėms pulti nesisekė, tad ilgosios pertraukos jos išėjo atsilikinėdamos beveik triuškinamai 27:45.

Trečiajame kėlinyje sukrutusioms „Aistėms-LSU” pavyko šiek tiek priartėti, bet jėgų santykis prieš paskutines 10 min. liko toks pat – minus 18 (46:64).

Vis dėlto intrigos „studentės“ neatkūrė. Jos krito ir dar vieną duobę 4:11 ir atsilikėjo net 25 taškais, tad tolimesnė mačo dalis tebuvo formalumas.

„Hoptrans-Sirenoms” daugiausia taškų pelnė: Livija Sakevičiūtė 17 (5 rez. perd.), Ieva Šimkutė 13, Dovilė Saurazaitė 12, Kristė Druskytė (5 atk. kam.) ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė po 10.

„Aistėms-LSU”: Karolina Kazočiūnaitė 16, Monika Petrauskaitė 15 (10 atk. kam.), Klaudija Serkevičiūtė 11.

Pergalės dėka „Hoptrans-Sirenos“ išlaikė LMKL lyderių pozicijas, 1 laimėjimu lenkdama Marijampolės „Sūduvą“. „Aistės-LSU“ su 9 laimėjimais ir 11 nesėkmių rikiuojasi 5-oje pozicijoje.

Šiame straipsnyje: LMKLsirenosAistės