Kauno „Žalgiris“ be vargo įveikė „Šiaulius“

Kauno „Žalgirio“ komanda laimėjo ketvirtąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes per savaitę. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai įveikė Šiaulių „Šiaulių“ komandą 86:65 (24:26, 24:8, 16:13, 22:18).

Kauno „Žalgirio“ komanda laimėjo ketvirtąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes per savaitę. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai įveikė Šiaulių „Šiaulių“ komandą 86:65 (24:26, 24:8, 16:13, 22:18). Tai buvo 34-ioji kauniečių pergalė per 38 LKL rungtynes. Antradienį namuose žalgiriečiai priims Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

„Žalgirio“ taškų kraitį taikliu tolimu metimu atidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, čia pat dėjimu lankų tvirtumą tikrino pasipriešinimo nesulaukęs Jamesas Andersonas – 5:3.

Puikų žaidimą nugara demonstravo Edgaras Ulanovas, varžovų gynybą dukart nesunkiai įveikė J.Andersonas (11:9). Puikų perdavimą iš Roberto Javtoko gavo po krepšiu likęs P.Jankūnas, netrukus aštuntąjį tašką rinko J.Andersonas, o svečiams išsimetant kamuolį iš už galinės linijos gudriai sužaidė šiauliečius apvogęs ir dvitaškį su pražanga įmetęs E.Ulanovas – 18:13. Ketvirčiui įsibėgėjus baudas sumetė P.Jankūnas (20:13), bloką į statistikos protokolą įsirašė J.Andersonas, tačiau atsigavimo ženklus rodė „Šiauliai“ – 20:19. Nesėkmingą atkarpą nutraukė baudas sumetę E.Ulanovas ir Artūras Milaknis, bet tolimą šūvį su sirena realizavę varžovai laimėjo pirmąjį kėlinį – 24:26.

Antrasis ketvirtis prasidėjo penkiais iš eilės Siimo-Sanderio Vene taškais. Visų pirma, žalgirietis taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, o vėliau prasiveržimą užbaigė dvitaškiu su pražanga – 29:26. Suaktyvinę gynybą kauniečiai susikūrė progų greitiems išpuoliams: po Luko Lekavičiaus perdavimo pasižymėjo R.Javtokas, niekieno netrukdomas lengvus taškus rinko Vytenis Lipkevičius (33:26). Pirmąjį savo tritaškį pataikė A.Milaknis, du taškus pridėjo S.Vene bei šeimininkai priekyje jau buvo dviženkliu skirtumu – 38:28. Atkarpą iki 9:0 pratęsė komandos aukštaūgiai R.Javtokas ir P.Jankūnas (42:28). Nors tuščia šiauliečių serija nutrūko, „Žalgiris“ pirmąją rungtynių pusę užbaigė išsaugodamas didžiausią persvarą Dariaus Songailos ir P.Jankūno taškų dėka – 48:34.

Po didžiosios pertraukos pasižymėjo V.Lipkevičius, kontratakos smaigalyje atsidūrė J.Andersonas, o varžovą suklaidinęs iš viršaus viena ranka krovė R.Javtokas – 54:36. Iš vidutinio nuotolio įmetė D.Songaila, tritaškį iš krašto įskraidino A.Milaknis bei Lietuvos čempionų pranašumas pasiekė naujas aukštumas – 59:40. D.Songaila meistriškai pralaužė kietą varžovų gynybą, dvitaškį nepaisydamas pražangos pataikė E.Ulanovas (64:44), trečiajame ketvirtyje tašką dėjo bloku varžovą pamokęs S.Vene – 64:47.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo gražus Vaido Kariniausko slalomas, prie baudų metimų linijos stojo R.Javokas – 67:49. Tiksliai, tarsi laikrodis, veikiančią „Žalgirio“ gynybą iliustravo du blokai per vieną ataką, netrukus puolime sužibėjo kamuolį užmetęs V.Kariniauskas ir iš viršaus krovęs R.Javtokas (71:53). Penktąjį S.Vene rezultatyvų perdavimą tritaškiu pavertė pirmuosius taškus pelnęs L.Lekavičius, krepšio link pranėrė V.Kariniauskas – 78:59. Rungtynių pabaigoje dviem taškais savo kraitį pildė D.Songaila, o šešis taškus paeiliui surinkęs V.Kariniauskas tapo rezultatyviausiu šeimininkų krepšininku – 86:65.

„Žalgiris“: V.Kariniauskas 12, P.Jankūnas 11, D.Songaila 10, J.Andersonas 10 (5/6 dvit., 2 blk.), E.Ulanovas 10, S.Vene 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blk.), R.Javtokas 9 (7 atk. kam.), A.Milaknis 8, V.Lipkevičius 4 (2 per. kam.), L.Lekavičius 3, W.Cherry 0, T.Dimša 0.

„Šiauliai“: J.Jucikas 16 (6/7 dvit.), J.Allenas 11 (11 atk. kam., 2 per. kam.), R.Giedraitis 10, R.Olanderis 10.

Šiame straipsnyje: LKLŽalgirisŠiauliaikrepšinis