Kauno „Žalgiris“ vėl palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“

Šio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje – dramatiškiausios rungtynės. Trečiadienį „Žalgirio“ arenoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po pratęsimo nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą 71:68 (16:14, 18:15, 14:19, 14:14, 9:6) ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:0.

Rungtynės

Susitikimo pradžioje į taiklius vilniečių metimus atsaką pavykdavo rasti tik Willui Cherry – 4:4. Netrukus prie jo prisijungė baudos aikštelėje pasižymėję Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas, baudų metimu taškų sąskaitą atsidarė Jamesas Andersonas (9:8). Netaiklų komandos draugo metimą pataisė laiku ir vietoje atsiradęs Robertas Javtokas, pirmą susitikimo tritaškį smeigė septintąjį tašką pelnęs W.Cherry – 14:10. Nerezultatyvaus ketvirčio pabaigoje dvi taiklios komandos kapitonas P.Jankūnas baudos leido šeimininkams laimėti pirmąją dešimties minučių atkarpą – 16:14.

Antrajame kėlinyje sėkmingiau startavo varžovai, per trijų minučių atkarpą surinkę aštuonis taškus be atsako – 16:22. Užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė nuo suolo pakilęs Darius Songaila, tolimu šūviu atotrūkį perpus rėžė A.Milaknis – 21:24. Pagerinę darbą gynyboje žalgiriečiai ilgai netrukus ir persvėrė rezultatą, kuomet taškus rinko J.Andersonas ir W.Cherry – 25:24.

Taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pasižymėjo D.Songaila, savo taškų kraitį atsidarė S.Vene, Martyną Gecevičių lengvai nugara įveikė E.Ulanovas (31:27). Prieš pat didžiąją pertrauką šeštąjį tašką pelnė puikiai į žaidimą įsiliejęs D.Songaila, pražangą provokavo galingą reidą atlikęs W.Cherry – 34:29.

Po ilgosios pertraukos „Žalgirio“ komandoje iniciatyvos ėmėsi J.Andersonas, tačiau skirtumas tarp komandų nekito Antano Kavaliausko dėka – 38:33. Nepaisydamas aktyvios gynybos atsilaisvinęs dvitaškį įmetė P.Jankūnas, vieną baudą realizavo R.Javtokas (41:35). Gražaus perdavimo iš R.Javtoko sulaukė komandos kapitonas, sau įprastu stiliumi pirmuosius taškus rinko L.Lekavičius – 45:39. Į aikštelę sugrįžęs S.Vene sumetė baudas, o atmosferai įkaitus technine pražanga buvo nubaustas Lietuvos čempionų atsarginių suolelis. Tuo pasinaudoję sostinės krepšininkai tirpdė deficitą iki minimumo (47:46). Per likusį laiką abi ekipos apsikeitė baudų metimais ir prieš ketvirtąjį ketvirtį švieslentėje degė lygūs skaičiai – 48:48.

Lemiamame kėlinyje lyderio savybes demonstravo iš vidutinio nuotolio pataikęs J.Andersonas, bet vilniečiai atrado daugiau spragų šeimininkų baudos aikštelėje – 50:54. Tuomet galingą atkarpą sužaidę P.Jankūnas, po kurio septintojo taško iš eilės priekyje jau buvo Lietuvos čempionai – 57:56. Paulius nesustojo, pelnė dar du sudėtingus taškus, perėmus kamuolį neleistinai sustabdytas buvo E.Ulanovas (60:58). Likus mažiau nei dviem minutėms pusiausvyrą dar kartą atstatė A.Kavaliauskas – 60:60. Netrukus svečiai persvėrė rezultatą (60:62),o čia pat taikliais baudų metimais atsakė P.Jankūnas – 62:62. Likus minutei aikštėje virė tikra drama: abi komandos nepasinaudojo progomis išsiveržti į priekį, tad rezultatas nepakito ir visa kova persikėlė į pratęsimą – 62:62.

Papildomas minutes komandos pradėjo rinkdamos taškus nuo baudų metimų linijos (65:65). Tuomet rungtynes ištiko sąstingis iki dar dviejų A.Kavaliausko taiklių baudų – 65:67. Triukšmo lygį arenoje kėlė tritaškį iš krašto neįtikinėtinai paleidęs A.Milaknis, o dar du Artūro taškai artino kauniečius prie trečiosios pergalės – 70:67. Protingai sužaidęs „Žalgiris“ pažeidė taisykles prieš Kšištofą Lavrinovičių ir pastarasis realizavo tik vieną baudą (70:68). Nors lygiai tuo pačiu kitoje aikštės pusėje atsakė P.Jankūnas, kamuolį puolime ėmė S.Vene bei Lietuvos čempionai atsidūrė per žingsnį nuo penktojo LKL čempionų titulo paeiliui – 71:68.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 20 (5/7 dvit., 11 atk. kam., 2 per. kam.), J.Andersonas 12 (2 blk.), W.Cherry 10 (5 atk. kam.), A.Milaknis 9 (4 rez. perd.), D.Songaila 6, E.Ulanovas 5 (2 per. kam.), S.Vene 4, R.Javtokas 3 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 2, A.Gudaits 0, V.Lipkevičius 0.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 22 (9 atk. kam.), K.Lavrinovičius 15, G.Orelikas 7 (5 atk. kam.).