Kontrolinių rungtynių ciklą „Juventus“ krepšininkai pradėjo pralaimėjimu

Galingai startavę Utenos „Juventus“ krepšininkai pirmosios pasirengimo naujam sezonui rungtynėse buvo priversti patirti pralaimėjimą. Be susirgusio Spencerio Parkerio žaidę uteniškiai trečiadienį Druskininkuose 79:84 (20:20, 18:23, 22:21, 19:20) nusileido Astanos „Astana“ klubui iš Kazachstano.

Pasak ekipos pranešimo, susitikimą Antano Sireikos komanda pradėjo uraganiniu puolimu, kurį taškais baigė Aaronas Bestas ir Vaidas Čepukaitis. Būtent šių krepšininkų tikslių atakų dėka sužaidus dvi minutes uteniškiai buvo priekyje 7:1, o netrukus pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 13:3. Įpusėjus ketvirčiui A.Bestas dar sykį pataikė iš toli (18:5), tačiau netrukus „Juventus“ puolimas pradėjo strigti, o Ousmano Krubally'io vedami svečiai perėmė iniciatyvą. Ketvirtį „Astana“ klubas baigė spurtu 15:2 ir pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 20:20.

Nors antrąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo Divis Bičkauskis, amerikiečių Iano Millerio bei Roberto Lowery'io vedini Kazachstano vicečempionai netruko persverti rezultatą savo naudai (26:22), o neturkus ir pabėgti į priekį – 33:25. Į tai uteniškiai atsakė Vytauto Šulskio, Armino Urbučio bei Rolando Jakšto atakomis ir vėl sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 33:35. Per likusį laiką komandos žaidė apylygiai, tad įpusėjus mačui „Astana“ buvo priekyje 43:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje dar sykį iš toli pataikė R.Lowery'is, dvitaškį pridėjo O.Krubally ir sužaidus vos pusantros minutės „Astana“ persvara tapo dviženklė – 48:38. Vytauto Šulskio penki taškai iš eilės įpusėjus kėliniui vėl leido A.Sireikos komandai priartėti (52:57), o likus žaisti dvi minutes rezultatas vėl tapo lygus – 60:60. Visgi per likusį laiką dvi baudas pataikė O.Krubally'is, dvitaškį pridėjo I.Milleris ir prieš paskutines dešimt minučių Astanos komanda susigrąžino persvarą – 64:60.

Vos prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Astana“ ekipa vėl nutolo (68:60) ir nors D.Bičkauskis tritaškiu sumažino uteniškių atsilikimą (63:68), svečiai iš Kazachstano netruko dar padidinti savo pranašumą – 72:63. Likus pusantros minutės komandas skyrė penki taškai (77:72), tačiau V.Šulskis nepataikė iš toli, o O.Krubally'is atsakė dvitaškiu su pražanga – 80:72. Per likusį laiką J.Diggso vediniems uteniškiams pavyko gerokai sumažinti atsilikimą, tačiau „Astana“ vis tiek iškovojo pergalę rezultatu 84:79.

„Juventus“ komandai 18 taškų pelnė Jamaras Diggsas (tritaškiai 5/7, 3 rez. perd.), 14 – Aaronas Bestas (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 2/5, baudos 6/10, 5 atk. kam.), 13 – Vytautas Šulskis (dvitaškiai 3/5, 8 atk. kam.), 11 – Arminas Urbutis (dvitaškiai 3/6, baudos 5/8, 7 atk. kam.), 7 – Dovis Bičkauskis, po 6 – Gytis Sirutavičius (tritaškiai 0/4) ir Rolandas Jakštas (baudos 4/4), 4 – Vaidas Čepukaitis (8 atk. kam., 3 rez. perd.).

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Ousmanas Krubally'is (22 tšk., dvitaškiai 6/12, baudos 10/12, 12 atk. kam.), Ianas Milleris (20 tšk., tritaškiai 3/11) bei Leonidas Kaselakis (10 tšk., tritaškiai 1/5).