Be intrigos: JAV ekipa tarsi volu pervažiavo serbus ir tapo pasaulio čempione

Madride finišavo pasaulio vyrų krepšinio čempionatas. Jo finale JAV rinktinė be gailesčio 129:92 (35:21, 32:20, 38:26, 24:25) sutrypė serbus ir iškovojo aukso medalius. Amerikiečiai pagerino šio čempionato rezultatyvumo rekordą, kuris priklausė Brazilijos krepšininkams. Brazilai į Egipto komandos krepšį buvo įmetę 128 taškus.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius taškus pelnė amerikiečiai, tačiau serbai į tai atsakė keturiais taškais. 2 min. JAV krepšininkai atsilikinėjo 5:6.

3 min. Nemanja Bjelica pelnė keturis taškus iš eilės ir amerikiečiai jau turėjo penkių taškų deficitą - 5:10. JAV komandai niekaip nesisekė perimti iniciatyvos ir persverti rezultato savo naudai. 4 min. amerikiečiai atsilikinėjo 7:12.

6 min. Jamesas Hardenas tolimu šūviu sumažino amerikiečių atsilikimą iki 2 taškų - 13:15. JAV ekipa padidino apsukas, laimėjo atkarpą net 12:0 ir 7 min. po Kyrie Irvingo tritaškio ir dvitaškio įgijo 7 taškų persvarą - 22:15.

10 min. po Rudy Gay metimo komandas skyrė jau 13 taškų - 32:19.

Pirmąjį kėlinį JAV rinktinė laimėjo net 14 taškų persvara - 35:21.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje JAV rinktinė įgijo 17 taškų pranašumą - 38:21.

14 min. Kennethas Fariedas amerikiečių persvarą padidino iki 19 taškų – 45:26.

16 min. JAV ekipos persvara po K.Irvingo tolimo šūvio tapo triuškinanti 53:30. 17 min. J. Hardenas pataikė tritaškį ir amerikiečių persvara išaugo iki 26 taškų - 56:30.

18 min. komandas skyrė jau 27 taškai (62:35).

Antrojo kėlinio pabaigoje JAV krepšininkų persvara siekė 31 tašką - 67:36.  Komandos išėjo ilsėtis amerikiečiams pirmaujant 67:41.

Iki pertraukos JAV komandai daugiausia taškų pelnė Kyrie Irvingas (18) ir Jamesas Hardenas (17), serbams N. Bjelica (9), Nikola Kaliničius ir Milošas Teodosičius po 8.

Trečiasis kėlinys.  22 min. serbai šiek tiek sumažino atsilikimą - 69:45. Tačiau netrukus šio mačo favoritai pirmavo 80:50.

27 min. JAV komandos pranašumas išaugo iki rekordinės - 32 taškų persvaros (91:59).

Anthony Davisas JAV komandai pelnė šimtąjį tašką (100:65), nors dar buvo nesibaigęs net trečiasis kėlinys. 30 min. amerikiečių persvara pasiekė 37 taškus (104:67). Dauguma krepšinio aistruolių tikrai laukė bent jau šiekt tiek atkaklesnės kovos. Deja, finale jokios intrigos nebuvo. Kaip ir gynybos.

Po trijų kėlinių amerikiečiai turėjo 38 taškų persvarą - 105:67.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtajame kėlinyje jokių esminių permainų neįvyko. Abi komandos žaidė labai rezultatyviai, 38 min. amerikiečiai pirmavo 122:90, o rungtynes laimėjo 37 taškų persvara - 129:92. Pirmą kartą šiame čempionate komandos per rungtynes įmetė daugiau nei 200 taškų.

Rezultatyviausi

JAV rinktinė: Kyrie Irvingas 26, Jamesas Hardenas 23, Kennethas Fariedas ir Klay Thompsonas po 12, DeMarcusas Cousinsas ir Rudy Gay po 11.

Serbijos rinktinė: Nikola Kaliničius ir Nemanja Bjelica po 18, Bogdanas Bogdanovičius 15.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės.  JAV krepšininkai C grupėje iškovojo visas pergales ir užėmė pirmąją vietą. Serbijos rinktinė A grupėje laimėjo tik du kartus ir liko ketvirta. JAV ekipa grupės turnyre įveikė Suomiją (114:55), Turkiją (98:77), Naująją Zelandiją (98:71), Dominikos Respubliką (106:71) ir Ukrainą (95:71). Serbija grupės turnyre nugalėjo Egiptą (85:64) ir Iraną (83:70), o pralaimėjo Prancūzijai (73:74), Brazilijai (73:81) bei Ispanijai (73:89). Amerikiečiai aštuntfinalyje 86:63 nugalėjo Meksiką, ketvirtfinalyje 119:76 nušlavė Slovėnijos rinktinę, o pusfinalyje 96:68 sutriuškino Lietuvos krepšininkus. Serbai aštuntfinalyje 90:72 patiesė Graikiją, ketvirtfinalyje 84:56 sutrypė Braziliją, o pusfinalyje 90:85 palaužė Prancūziją.

Rezultatyvumas. JAV rinktinė per aštuonerias pasaulio čempionato rungtynes įmetė 812 taškų (101,5 taško per mačą), Serbija - 651 tašką (81,3 taško per rungtynes).

Lyderiai. JAV rinktinei šiame pasaulio čempionate daugiausia taškų pelnė Jamesas Hardenas - 105 (vidutiniškai 13,1 taško per rungtynes). Serbijos ekipoje rezultatyviausiai žaidžia Milošas Teodosičius, įmetęs 112 taškų (vidutiniškai po 14).

tam Taigi

tam Taigi portretas
Neaisku kaip butu, jei ketvirtfinalyje butume uztaike ant kokiu serbu, brazilu, tu paciu prancuzu ar net kroatu. Bangavo visa cempa ir 4-oji vieta- tikras netiketumas! Reikia labai dziaugtis, nes su tokiais atsiprasant zaidejais kaip Motiejunas, Vasiliauskas, Kuzminskas galejom ir is astuntfinalio iskristi. Nebuvo tikro komandos lyderio ir izaidejo..Pasireiske ir musu trenerio ribota strategija. Praejusiais metais ir siais jo kai kurie sprendimai svelniai kalbant buvo nesuprantami. Zaidejas, gerai suzaides kokia nors atkarpa, sodinamas ant suolelio. Prancuzu treneris Colet jau ne pirma karta irodo, kad jo izvalgumas ir intuicija duoda apciuopiamus vaisius. Jis puikiai rotuoja ir manipuliuoja sudetimi ir psichologiskai komanda zymiai tvirtesne ne tik uz Lietuvos, bet ir kitas pasaulio elito ekipas. Isvada- reikia kuo greiciau keisti vyr treneri ir jo pavaduotojus. Jei per rungtynes priesininkai daro daug pikenrolu, o treneris nesugeba eigoje ju issifruoti, tai jau labai negerai.