Lietuvos dvidešimtmetės krepšininkės pralaimėjo pirmąsias rungtynes

Nesėkme Europos jaunimo merginų (iki 20 metų) krepšinio pirmenybių Juodkalnijoje dešimties komandų B diviziono turnyrą pradėjo Lietuvos rinktinė.

Ketvirtadienį pirmąsias turnyro rungtynes jaunosios Lietuvos krepšininkės 45:66 (16:18, 8:22, 7:16, 14:10) pralaimėjo bendraamžėms iš Juodkalnijos.

Pasak pranešimo, Lietuvos rinktinė šiame mače labai dažnai klydo (28-18), prastai metė tolimus metimus. Vos trys tritaškiai bandymai iš dvidešimties buvo tikslūs (15 proc.). Dvitaškiai metimai taip pat dažnai lėkė pro šalį (13/46, 28,3 proc.). Juodkalnietės atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21-8), perėmė daugiau kamuolių (17-8). Lietuvės pranoko varžoves tik keliose statistinėse kategorijose - laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (54:39), blokavo daugiau metimų (4-1) ir kiek taikliau metė baudas (66,7 proc.- 60 proc.).

Dvikova Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje su turnyro šeimininkėmis prasidėjo atkakliai ir nieko blogo nežadėjo. Pirmajame kėlinyje nei viena ekipa neturėjo didesnės iniciatyvos, o po dešimties minučių kuklia persvara džiaugėsi Juodkalnijos atstovės - 18:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje atkakli kova dar kurį laiką tęsėsi, bet vėliau įvairiapusiškesnį puolimą ir pagirtiną gynybą demonstravusios šeimininkės spurtavo. Iki didžiosios pertraukos likus žaisti 6 minutes, varžovės lietuvėms leido pelnyti vos tašką, pačios jų įmetė 16 ir susikrovė solidžią persvarą - 40:24. Pirmoje rungtynių dalyje Lietuvos merginos dvigubai dažniau klydo (16-8).

Juodkalnijos krepšininkės savo sąlygas lietuvėms diktavo ir trečiajame kėlinyje, kuriame ne tik išlaikė turėtą pranašumą, bet jį dar labiau padidino. Likus žaisti 2 minutes, šeimininkės pirmavo 20 taškų skirtumu (50:30), per likusį laiką juodkalnietės nutolo 25 taškais - 56:31. Paskutinis ketvirtis buvo daugiau formalumas - Lietuvos komanda nesugebėjo pasipriešinti sėkmingam šeimininkių žaidimui.

11 taškų į šeimininkių krepšį įmetė Dalia Belickaitė, po 9 - Agnė Černeckytė ir Daugilė Šarauskaitė (15 atkovotų kamuolių), 8 - Roberta Mizgerytė.

Nugalėtojoms 19 taškų pelnė Milica Manojlovič, po 11 - Bozica Mujovič ir Bojana Kovačevič.

Penktadienį antrąsias turnyro rungtynes lietuvės žais su Švedijos komanda, kuri pirmą dieną 79:54 (22:10, 22:10, 19:16, 16:18) nugalėjo Bulgarijos ekipą.

Kitų ketvirtadienį vykusių pirmojo turo susitikimų rezultatai:

Austrija - Rumunija                   70:65
Izraelis - Didžioji Britanija         71:48
Bosnija ir Hercegovina - Graikija     79:71

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Švedija                   1 1 0  79:54  2
2. Izraelis                  1 1 0  71:48  2
3. Juodkalnija               1 1 0  66:45  2
4. Bosnija ir Hercegovina    1 1 0  79:71  2
5. Austrija                  1 1 0  70:65  2
6. Rumunija                  1 0 1  65:70  1
7. Graikija                  1 0 1  71:79  1
8. Lietuva                   1 0 1  45:66  1