Lietuvos jaunių vaikinų krepšinio rinktinės kelyje – vėl ispanai

„Nemanau, kad būsimų varžovų sudėtis kažką keičia – vis tiek kovosime dėl aukščiausių vietų“, – pareiškė Lietuvos jaunių (iki 17 metų) vaikinų krepšinio rinktinės strategas Tomas Urbelionis.

Vyks į Stambulą

Stambule (Turkija) ištraukti septyniolikmečių vaikinų pasaulio čempionato burtai lėmė, kad lietuviai varžybas pradės A grupėje kartu su Ispanijos, Filipinų ir Puerto Riko komandomis.

Į aštuntfinalį pateks visos keturios ekipos, kur jų lauks dvikovos su B grupės rinktinėmis – Kinijos, JAV, Prancūzijos ir Gvinėjos.

C grupėje rungtyniaus Argentinos, Turkijos, Naujosios Zelandijos ir Italijos jauniai, D – Egipto, Vokietijos, Kanados ir Australijos krepšininkai.

2022-aisiais Ispanijoje triumfavo JAV septyniolikmečiai, sidabrą pelnė ispanai, bronzą – prancūzai.

Tąkart Lietuvos rinktinė B grupėje nukovė ispanus 71:68, pusfinalyje 62:89 pralaimėjo amerikiečiams ir galiausiai užėmė ketvirtą vietą – mažajame finale 58:66 nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos.

LKF iškėlė tikslą

„Grupės – gana tolygios. Negalime iš anksto nurašyti nė vieno varžovo, – burtų Stambule rezultatus komentavo T. Urbelionis. – Bus svarbu užimti aukštesnę vietą, kad atkrintamosiose varžybose tektų santykinai silpesnis priešininkas, tačiau, siekiant medalio, anksčiau ar vėliau kelyje lauks favoritai.“

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomasis komitetas yra iškėlęs tikslą septyniolikmečių komandai užimti 1–6 vietas. Pasaulio čempionatas vyks birželio 29–liepos 7 d.

Siekiant medalio anksčiau ar vėliau varžybų kelyje lauks favoritai.

Pernai vasarą T. Urbelionio treniruojami jaunuoliai Šiaurės Makedonijoje surengtame Europos šešiolikmečių krepšinio čempionate liko ketvirti.

Mūsiškiai pusfinalio rungtynes pralaimėjo ispanams (63:80), o mačą dėl bronzos – prancūzams (62:88).

Keliaus po Europą

Šiemet Europos čempionatų A ir B divizionuose varžysis šešios Lietuvos merginų ir vaikinų komandos.

A divizionų turnyruose dalyvaus jaunučių (iki 16 metų), jaunių (iki 18 metų) vaikinų ir jaunimo (iki 20 metų) merginų ir vaikinų rinktinės.

B divizionuose rungtyniaus jaunučių (iki 16 metų) ir jaunių (iki 18 metų) merginų ekipos.

Aukščiausi tikslai (užimti 1–6 vietas A divizionuose) iškelti vaikinų rinktinėms: šešiolikmečių (treneris Aivaras Grigaliūnas), aštuoniolikmečių (tr. Tomas Purlys) ir dvidešimtmečių (tr. Laimonas Eglinskas).

Jaunimo (iki 20 metų) merginų Europos čempionato A diviziono turnyras vyks Lietuvoje. Mūsų šalies komandai (tr. Vilius Stanišauskas) iškeltas tikslas patekti į stipriausiųjų aštuntuką.