Lietuvos krepšininkai dar kartą pralaimėjo Serbijai

Pasaulio čempionatui besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse pirmadienį Kaune 91:95 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26) pralaimėjo Serbijos komandai ir nesugebėjo varžovams atsirevanšuoti už nesėkmę šeštadienį.

Lietuvos krepšininkai, vedami aukštaūgių Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno, pirmojo kėlinio viduryje įgijo 6 taškų pranašumą (15:9). Po Manto Kalniečio tritaškio skirtumas siekė 7 taškus (20:13). Vis dėlto rezultatyviai ėmė žaisti ir svečiai, kurie išlygino rezultatą (20:20).

Antrajame kėlinyje vyko atkakli kova ir rezultatas ilgai buvo apylygis. Antroje kėlinio pusėje serbai laimėjo atkarpa 8:0 ir pirmavo 40:32. Tokį pranašumą Serbijos rinktinė išsaugojo iki didžiosios pertraukos (45:37).

Antros mačo pusės pradžioje serbai įgijo dviženklę persvarą (47:37), bet lietuviai vėliau sugebėjo priartėti iki dviejų taškų (49:51). Nors serbai dar kurį laiką pirmavo 2-5 taškų skirtumu, po rezultatyvių veteranų Pauliaus Jankūno ir M. Kalniečio metimų Lietuvos komanda išsiveržė į priekį (67:65).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Mariaus Grigonio tritaškio lietuviai pirmavo 74:69. Skirtumas dar labiau išaugo po Mindaugo Kuzminsko tolimo metimo (79:72). Tuomet serbai laimėjo atkarpą 10:1 ir išsiveržė į priekį 82:80. Vėliau vyko atkakli kova ir kelis sykius keitėsi pirmaujanti komanda.

Likus žaisti 50 sek., serbai įgijo 4 taškų pranašumą (93:89) ir šį skirtumą išsaugojo iki finalinio švilpuko.

Lietuvos rinktinei 18 taškų pelnė Jonas Valančiūnas (7 atk. kam.), 17 - Marius Grigonis, 15 - Mantas Kalnietis, 13 - Paulius Jankūnas, 11 - Domantas Sabonis, 7 - Jonas Mačiulis, 5 - Mindaugas Kuzminskas, 4 - Renaldas Seibutis. Rokas Giedraitis ir Edgaras Ulanovas nepasižymėjo, o Martinas Gebenas bei Arnas Butkevičius nežaidė.

Serbijos komandoje 27 taškus surinko Bogdanas Bogdanovičius, 14 - Nikola Jokičius, 11 - Nemanja Bjelica, 10 - Miroslavas Raduljica.

Lietuvos krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 34-23, bet dažniau klydo (15-11).

Tai buvo paskutinės lietuvių draugiškos rungtynės mūsų šalyje. Šį susitikimą Kauno „Žalgirio“ arenoje stebėjo vos 7 tūkst. sirgalių. Už bilietus, kurių kaina siekė nuo 30 eurų, surinkti pinigai bus skirti „Krepšinio namų“ statybai. Tarp žiūrovų buvo Lietuvos Respublikos prezidentai Valdas Adamkus ir Gitanas Nausėda, taip pat visame pasaulyje žinoma lietuviškų šaknų turinti mišrių kovos menų žvaigždė Rose Namajunas.

Šeštadienį lietuviai su serbais draugiškas rungtynes žaidė išvykoje. Tuomet lietuviai pirmavo didžiąją mačo dalį, bet pabaigoje Serbijos krepšininkai išsiveržė į priekį ir iškovojo pergalę 72:68.

Tai buvo ketvirtosios Lietuvos rinktinės draugiškos rungtynės prieš pasaulio čempionatą. Šią savaitę lietuviai išvyks į Suomiją, kur penktadienį pradės draugišką turnyrą, kuriame rungtyniaus su Suomijos ir Rusijos rinktinėmis.

haha

haha portretas

Keleivis

Keleivis portretas
Pralaimės visus žaidimus,lietuvoje jau krepšiniui galas.Nebevarkite žiūrėdami,nes nėra gerų žaidėjų???