Lietuvos krepšininkai palaužė Daniją ir iškovojo kelialapį į Europos čempionatą

Vargai baigėsi – ant peilio ašmenų vaikščiojusi Lietuvos rinktinė (4-2) iškovojo dramatišką pergalę bei tapo paskutiniąja komanda, patekusia į 2022 metų Europos krepšinio čempionatą.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Vilniuje surengtame burbule po dramatiškos kovos 77:76 (25:19, 16:18, 17:23, 19:16) atsirevanšavo Danijos (2-4) krepšininkams.

Pirmąją C grupės tarpusavio dvikovą lietuviai pralaimėjo 76:80.

Nugalėjusi danus, Lietuva su 4 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais C grupėje užėmė antrąją vietą ir kartu su Belgija (4-2) bei viena iš čempionato organizatorių Čekija (2-4) iškovojo bilietą į Senojo žemyno pirmenybes.

Iki rungtynių pabaigos likus 9 minutėms švieslentėje degė lygus rezultatas – 60:60, tačiau lietuviai surengė svarbią atkarpą 15:6 ir po Gyčio Masiulio dėjimo iš viršaus likus 3 minutėms įgijo 9 taškų pranašumą (75:66).

Netrukus Philipas Hertzas pelnė 5 taškus iš eilės, Adama Darboe pridėjo tritaškį ir likus minutei danai kvėpavo varžovams į nugaras (75:77).

Likus 41 sekundei Jonas Zohore pataikė vieną baudą iš dviejų (76:77), lietuvių ataka buvo netiksli ir lemiamą išpuolį turėjo Danija.

Iniciatyvos ėmęsis Darboe veržėsi link krepšio ir išmetė kamuolį viena ranka, tačiau Mantas Kalnietis blokavo metimą, atkovojo kamuolį bei Lietuva triumfavo.

Naudingiausiai lietuvių gretose rungtyniavo paskutinės atakos herojumi tapęs Kalnietis, kuris per 27 minutes pelnė 11 taškų (1/1 dvit., 3/6 trit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

Danų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo netikėtai iššovęs atsarginis centras Kevinas Larsenas, kuris per 31 minutę pelnė 21 tašką (5/8 dvit., 3/3 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 6 bei prarado 2 kamuolius, 4 sykius prasižengė, 2 kartus blokavo varžovo metimą ir surinko 23 naudingumo balus.

Danijos rinktinei negalėjo padėti pirmosiose tarpusavio rungtynėse lietuvių budeliu tapęs ir 28 taškus surinkęs Gabrielis Lunbergas bei traumą prieš pat burbulą patyręs Darko Jukičius.

Pirmoje rungtynių pusėje kelio traumą patyrė Mindaugas Kuzminskas ir po gydytojų apžiūros į aikštelę nebesugrįžo. Netrukus paaiškėjo, jog puolėjas buvo išvežtas į ligoninę.

Lietuva: Mantas Kalnietis 11 (3/6 trit., 6 rez. perd.), Tomas Dimša (2/4 trit.), Jonas Mačiulis (2/3 trit., 6 atk. kam.) ir Vaidas Kariniauskas (4/8 dvit.) po 10, Gytis Masiulis , Marekas Blaževičius (6/6 baud.) po 8.

Danija: Kevinas Larsenas 21 (5/8 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam.), Adama Darboe 20 (4/8 dvit., 2/6 trit., 6/6 baud., 6 rez. perd., 4 kld.), Jonas Zohore (6/7 baud., 10 atk. kam.) ir Philipas Hertzas (2/6 trit.) po 12.