J. Kazlauskas po pralaimėjimo graikams: padarėme per daug klaidų

Antruoju pralaimėjimu keturių komandų turnyrą Atėnuose baigė trečiąją vietą užėmusi Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė. Vėlų šeštadienio vakarą Lietuvos krepšininkai 62:67 (15:16, 16:15, 15:18, 16:18) turėjo pripažinti pergalingai žaidusios bei turnyro nugalėtoja tapusios Graikijos ekipos pranašumą.

Tai buvo trečiasis Lietuvos krepšininkų pralaimėjimas dešimties kontrolinių rungtynių cikle, ruošiantis Europos krepšinio čempionatui (rugsėjo 5-20 d.).

Dvigubu dubliu svečių gretose pasižymėjo Jonas Valančiūnas - 13 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

15 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Jonas Mačiulis (6 sugriebti kamuoliai), 7 - Paulius Jankūnas (7 atk. kam.), po 6 - Antanas Kavaliauskas (8 atk. kam.) ir Mindaugas Kuzminskas, 5 - Artūras Milaknis, po 4 - Lukas Lekavičius bei Renaldas Seibutis, 2 - Deividas Gailius.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Giorgios Printezis, 10 - Giannis Antetokoumpo, 9 - Nickas Calathesas,8 - Yoannis Bourousis, 7 - Kostas Sloukas.

"Gerai, kad turėjome tokias rungtynes - su stipriais varžovais jų aikštėje. Pradėjome nekaip. Galbūt kažkie prisidėjo laukimas dėl dviejų pratęsimų. Galbūt iš pradžių kiek pervertinome varžovus. Kai pradėjome daryti tai, ką reikia, žaidimas grįžo į normalias vėžes. Rungtynės buvo geros, sunkios, kokių pasirengimui čempionatui reikia. Rungtynių pabaigą lėmė niuansai. Per daug padarėme klaidų. Kartais ne visai užtikrintai jautėmės. Galėjome geriau atakuoti verždamiesi. To labai trūko. Galėjome daugiau taškų pelnyti iš trijų sekundžių zonos. Be to, mums reikia didinti derinių atlikimo greitį", - po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Lietuvos rinktinė sunkiai pradėjo rungtynes ir per pirmąjį kėlinį padarė net 9 klaidas - beveik pusę per visas rungtynes. Iš viso lietuviai suklydo 20 kartų, kai graikai - vos 7.

Tačiau Lietuvos rinktinė ženkliai pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių ir laimėjo kovą prieš graikus 45:28. Šiame mače lietuviai beveik neleido varžovams kartoti metimų antrą kartą - graikai puolime sugriebė tik penkis kamuolius.

Šeštadienio rungtynėms su Graikija lietuvių gretose nebuvo registruoti Domantas Sabonis ir Žygimantas Janavičius.

Antroji vieta turnyre atiteko Turkijos ekipai, kuri šeštadienį po dviejų pratęsimų 95:94 (31:11, 22:24, 14:19, 7:20, 12:12, 9:8) privertė pasiduoti pergalės džiaugsmo turnyre nepatyrusius autsaiderius Olandijos krepšininkus.

Galutinė turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Graikija  3 0 221:200 6

2. Turkija   2 1 224:209 5

3. Lietuva   1 2 209:210 4

4. Olandija  0 3 246:281 3