„Lietuvos rytas“ svečiuose sutriuškino „Lietkabelį“

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/10) klubas, kuris namuose 69:97 (25:24, 18:17, 10:31, 16:25) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ (11/2) krepšininkams.

Šioje dvikovoje vis dar negalėjo rungtyniauti traumuoti Žygimantas Janavičius ir Mantas Kazonas.

„Lietkabelis“ mačą pradėjo puikiai – 7:0 sužaidus kelias minutes. Prabėgus keturioms minutėms, panevėžiečiai pirmavo 10:4, bet tuomet „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 11:0 ir išsiveržė į priekį – 15:10. Šeimininkai neketino lengvai paleisti varžovų į priekį ir greitai vėl nusvėrė susitikimo svarstykles savo naudai bei po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 25:24.

Antrajame ketvirtyje dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, kadangi nė vienai ekipai nepavyko atitrūkti daugiau nei 2 ar 3 taškai. 18-ąją minutę vilniečiams pavyko pelnyti 4 taškus iš eilės ir taip truktelėti į priekį – 41:36. Vis dėlto „Lietkabelis“ per likusį laiką į savąjį krepšį nepraleido nė taško, o ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 43:41.

Po didžiosios pertraukos sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes „Lietkabelis“ dar buvo priekyje (46:45), bet „Lietuvos rytas“ atsakė spurtu 9:0 bei įgijo rekordinę persvarą – 54:46. LKL bronzos medalių laimėtojai pirmą kartą prarają tarp komandų pavertė dviženkle, kai pataikė du tolimus metimus iš eilės – 62:50. Kėlinio pabaigoje Mike‘as Moseris pelnė 8 taškus paeiliui ir „Lietuvos rytas“ prieš lemiamą atkarpą jautėsi saugus – 72:53.

Paskutiniajame kėlinyje „Lietkabeliui“ nepavyko sugrąžinti intrigos ir dvikovą rezultatu 97:69 laimėjo „Lietuvos rytas“.

„Lietkabelis“: Jurica Žuža 12 (5 atk. kam.), Ivanas Neliubovas, Lukas Aukštikalnis (5 atk. kam.), Evaldas Žabas ir Žygimantas Jonušas po 8, Vytenis Čižauskas (8 rez. perd.), D.Šalenga ir D.Griškėnas po 6.

„Lietuvos rytas“: M.Moseris 20 (4/5 tritaškiai), G.Orelikas 18, A.Juškevičius (6 rez. perd.) ir M.Gecevičius (5 atk. kam., 9 rez. perd.) po 15, B.Baronas ir T.Leslie po 10.