Lietuvos U-18 krepšinio rinktinei serbų barjeras buvo per aukštas

21 kartą suklydusi Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų  rinktinė nekovos dėl Europos čempionato medalių.  Sauliaus Štombergo auklėtiniai ketvirtfinalyje 67:83 (20:15, 21:15, 22:15, 15:27) nusileido Serbijos bendraamžiams  ir Konijoje (Turkija) žais tik dėl 5-8 vietų.

Domantas Sabonis pelnė 11 taškų, atkovojo 19 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet jo vieno pastangų neužteko, o komandos  draugų pagalbos buvo mažiau nei reikėjo. Serbai labai efektyviai išnaudojo lietuvių klaidas, po kurių pelnė 20 taškų, kai lietuviai tik 7. Varžovams Lietuvos komanda suteikė daug antrųjų šansų, po kurių jie pelnė 21 tašką, o lietuviai tik 5. Serbijos komanda geriau kovojo ir dėl atšokusių kamuolių  (41:34).  Lietuviai pasyviai žaidė puolime, šį faktą iliustruoja tik 6 baudų metimai, iš kurių pataikyti buvo 2 (33,3 proc.).

Nors serbai pirmieji pelnė taškus, tačiau netrukus rezultatą išlygino D.Sabonis (2:2). Didesnės iniciatyvos neturėjo nei viena komanda, o įpusėjus ketvirčiui tas pats D.Sabonis  vėl išlygino rezultatą (7:7), o po greitos atakos išvedė lietuvius į priekį (9:7).  Tačiau Lietuvos komanda pirmavo neilgai. Serbijos krepšininkai spurtavo 8:0  (15:9, 1min.) ir persvarą išlaikė iki pat kėlinio pabaigos – 20:15.

Antrajame ketvirtyje jau serbai kontroliavo žaidimą, o lietuviai sunkiai rinko taškus bei padrikai gynėsi. Sužaidus 5 minutes  varžovai turėjo 7 taškų pranašumą (28:21), Lietuvos komandą į priekį tempė tik D.Sabonis.Serbijos ekipa pelnė 5 taškus be atsako (33:21, 3min.) ir dar labiau nutolo, tokią pat  12 taškų persvarą serbai išlaikė iki didžiosios pertraukos likus žaisti 2 minutes (38:26). Lietuvos komanda dar buvo sumažinusi deficitą iki vienženklio skaičiaus (30:38), tačiau serbai pataikė tritaškį ir ilsėtis išėjo pirmaudami dviženkliu skirtumu -  41:30.  Serbai per du kėlinius pelnė 11 taškų po greitų atakų, kai tuo tarpu lietuviai tik 2.

Lietuvos krepšininkai nerado priešnuodžių varžovų puolimui ir trečiajame kėlinyje, kuriame sužaidus 4 minutes serbai jau buvo pavojingai toli (49:32).  Serbijos krepšininkai  akylai saugojo D.Sabonį, o kito lyderio puolime lietuviai nerado. Laurynas Birutis įkrovė į krepšį su varžovo pražanga ir kiek pataisė lietuvių nuotaiką (36:49), o po Martyno Varno tolimo metimo Lietuvos ekipa nukirpo serbų pranašumą iki 10 taškų – 39:49. Iki ketvirčio pabaigos komandos kelis kartus keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau atkutę ir žaidimo ritmą pajutę lietuviai labai sėkmingai sužaidė paskutinę minutę ir atkūrė intrigą – 52:56.

Lemiamoje mačo dalyje geriau startavo serbai (62:52, 9min.), lietuvių gretose nebuvo lyderio D.Sabonio, todėl varžovai tuo pasinaudojo ir greitai susigrąžino dviženklę persvarą. Suprastėjusi kova dėl kamuolių leido Serbijos krepšininkams kartoti metimus, tačiau ir jie neišnaudojo visų progų. Likus žaisti 5 minutes lietuviai atsilikinėjo 9 taškais (57:66) ir niekaip nesugebėjo perlaužti žaidimo eigos (62:74, 2min.). Per paskutines 2 minutes užtikrintai žaidę serbai pergalės iš rankų nepaleido.