LKL: „Neptūnas“ svečiuose po pratęsimo palaužė „Lietuvos rytą“

Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes žaidė dvi šalia viena kitos turnyro lentelėje esančios komandos – Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Po labai kovos ir pratęsimo pergalę rezultatu 94:90 (20:26, 19:10, 19:25, 23:20, 13:9) šventė "Neptūnas".

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Mačą geriau pradėjo vilniečiai, jie išsiveržė į priekį 4:0

3 min. Martynas Mažeika rezultatą išlygino - 4:4.

5 min. po Ado Juškevičiaus tritaškio "Lietuvos rytas" pirmavo 11:8. 6 min. po Gedimino Oreliko tolimo šūvio aikštės šeimininkai įgijo 6 taškų persvarą - 14:8.

7 min. svečiai po Deivido Gailiaus dvitaškio priartėjo - 16:13.

9 min. Vilniaus krepšininkai turėjo 7 taškų persvarą - 22:15.

Po pirmojo kėlinio "Lietuvos rytas" pirmavo 26:20.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiaus pradėjo "Neptūno" krepšininkai, jie sumažino atsilikimą iki 2 taškų - 28:26.

"Lietuvos ryto" puolimas užstrigo, o uostamiesčio komanda 25 min. po Mustafa Shakuro metimo persvėrė rezultatą savo naudai - 30:31.

17 min. D.Gailius "Neptūno" persvarą padidino iki 4 taškų - 30:34.

18 min. Mindaugas Lukauskis rezultatą išlygino - 34:34.

20 Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atsilikinėjo 34:37. Komandos išėjo ilsėtis "Lietuvos rytui" atsiliekant 36:39.

Per pirmuosius du kėlinius aikštės šeimininkams daugiausia taškų pelnė Kšištofas Lavrinovičius (8), svečiams - D.Gailius (8).

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos aktyviau ir geriau žaidė uostamiesčio komanda. 23 min. D.Gailius "Neptūno" persvarą padidino iki 7 taškų - 38:45.

Trečiojo kėlinio viduryje Gediminas Orelikas vilniečių atsilikimą sumažino iki minimumo - 46:47.

26 min. po G.Oreliko metimo "Lietuvos rytas" pirmavo 50:47.

29 min. rezultatas buvo lygus - 57:57.

Po trijų kėlinių V.Šeškaus auklėtiniai turėjo 3 taškų persvarą - 61:58.

Ketvirtasis kėlinys. Ir ketvirtajame kėlinyje vyko labai atkakli kova. 32 min. sostinės ekipa pirmavo 63:59.

33 min. po D.Gailiaus dvitaškio rezultatas buvo lygus - 65:65.

36 min. "Lietuvos rytas" pirmavo minimalia persvara - 70:69.

38 min. M.Mažeika tritaškiu išvedė į priekį "Neptūną" - 74:75.

39 min. K.Lavrinovičius įmetė dvi baudas - 78:77.

Sužaidus 40 min. rezultatas buvo lygus - 81:81. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimas. Pratęsimą geriau pradėjo svečiai. Po Donato Zavacko metimo jie įgijo 6 taškų persvarą - 81:87.

Adas Juškevičius baudų metimais vilniečių atsilikimą sumažino iki minimumo 86:87.

Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 13 sek. "Neptūnas" pirmavo 88:92. Vilniečiai turėjo pripažinti LKL vicečempionų pranašumą - 90:94.

Rezultatyviausi

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 24, Mindaugas Lukauskis 16, Kšištofas Lavrinovičius 15, Adas Juškevičius 11

"Neptūnas": Deividas Gailius 27, Martynas Mažeika 19, Mustafa Shakuras 10, Vytautas Šarakauskas 10, Arnas Butkevičius 7.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Lietuvos rytas" LKL čempionate iškovojo 15 pergalių ir patyrė 2 pralaimėjimus. "Neptūnas" laimėjo 14 mačų ir du kartus pralaimėjo.

Akistata. Šį sezoną komandos buvo susitikę spalio 26 dieną. Tada vilniečiai Klaipėdoje laimėjo 73:65.