LKL pirmenybių starte – nelengva „Lietkabelio“ pergalė

Antradienio vakarą vieneriomis rungtynėmis Panevėžyje prasidėjo 25-asis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas. Pirmajame mače šalies vicečempionė Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa tik po labai atkaklios kovos 92:85 (23:25, 21:20, 21:14, 27:26) palaužė iš pagrindų atsinaujinusį Utenos „Juventus“ klubą.

Nieko stebėtino nebuvo tame, kad pirmajame sezono mače komandų žaidimas neatrodė labai sustyguotas. Utenos klubas, vedamas Anthony Irelando, į priekį buvo įsiveržęs (16:12) ir nedidelę persvarą saugojo.

Iniciatyvą perimti pabandė Kšištofas Lavrinovičius (17:18), tačiau Arvydas Šikšnius veržėsi po krepšiu, pelnė taškus ir išprovokavo pražangą – 20:17. Donatas Tarolis po puikaus Ado Juškevičiaus perdavimo persvėrė rezultatą ir netrukus „Lietkabelis“ jau pirmavo 23:20.

Mindaugas Kupšas pakartojo tą, ką buvo jau padaręs A.Šikšnius, ir po pirmo kėlinio „Juventus“ vis tik buvo priekyje – 25:23.

Utenos komanda antrajame ketvirtyje dar kiek padidino pranašumą po Simo Buterlevičiaus tritaškio (30:25), tačiau Simas Jasaitis lygino rezultatą – 34:34. Sėkmingą žaidimą demonstravo Donatas Tarolis (42:40), bet A.Šikšnius savo taškus toliau rinko be perstojimo – 42:42. Po antrojo ketvirčio ir fantastiško A.Irelando metimo su sirena iš aikštės vidurio „Juventus“ buvo priekyje 45:44.

Spurtu po didžiosios pertraukos į aikštę žengė „Lietkabelis“ (53:47), bet tuo pačiu atsakė ir „Juventus“ – 55:56. A.Šikšnius buvo tas žmogus, kurį sustabdyti „Lietkabeliui“ buvo labai sunku, tuo tarpu panevėžiečių gretose vieną po kito metimus šaudė Ž.Peineris – 60:57. Jo dėka „Lietkabelis pirmavo 65:59, kai tiksėjo paskutinės sekundės, o po trečiojo kėlinio išliko toks pats rezultatas.

Lemiamą ketvirtį penkiais taškais pradėjo Karolis Guščikas ir tai suteikė vilties Utenos klubui, tačiau iniciatyvą susigrąžinęs „Lietkabelis“ kėliniui įsibėgėjus susigrąžino dviženklį pranašumą – jį galingu dėjimu atstatė D.Tarolis (80:70).

Intrigą likus dviem minutėms tritaškiu su pražanga sugrąžino Laurynas Samėnas, tiesa, bauda buvo netaikli – 77:84. Dar vieną tritaškį mačui besibaigiant tritaškį pataikė A.Irelandas (84:90), tačiau taiklūs panevėžiečių baudų metimai užtikrino jų pergalę.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 19 (7 atk. kam.), Donatas Tarolis 16 (7 atk. kam.), Žanis Peineris 14, Adas Juškevičius 13 (5 rez. perd.), Vaidas Čepukaitis 10, Lorenzo Williamsas 7 (7 rez. perd.).

„Juventus“: Arvydas Šikšnius 16, Anthony Irelandas 15 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Mindaugas Kupšas 9 (7 atk. kam.), Laronas Dendy 8 (5 atk. kam.), Karolis Guščikas, Jermaine'as Flowersas, Simas Buterlevičius ir Carlas Lindbomas po 7.