LKL: Šiauliuose „Žalgiris“ pasiekė dvidešimtąją pergalę iš eilės

Kauno „Žalgirio“ komanda pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Sekmadienį Šiauliuose žalgiriečiai nugalėjo „Šiaulių“ ekipą 79:62 (14:17, 15:12, 27:16, 23:17). Tai buvo dvidešimtoji kauniečių pergalė iš eilės ir 21-oji iš viso. Pirmadienį 18.30 val. kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiks su „Mažeikių“ krepšininkais.

Jau pirmosios atakos metu šiauliečių gynybą pralaužė dvitaškį įmetęs Robertas Javtokas – 2:0. Tiesa, kitų taškų žalgiriečiams teko laukti kiek daugiau nei tris minutes, kol galų gale du taškus su pražanga pelnė Siimas-Sanderis Vene – 5:4. Agresyviai rungtynes pradėjęs S.Vene realizavo dar vieną baudos metimą, tačiau Lietuvos čempionų priekinės linijos nepabūgę „Šiauliai“ buvo priekyje (6:12). Nuo suolo pakilę kauniečių aukštaūgiai iškart pakeitė vaizdą aikštėje: visiškai laisvą prie trijų taškų linijos likusį Paulių Jankūną pastebėjo Willas Cherry, tris taškus surinko Artūras Gudaitis – 12:13. Šeimininkai dar kartą pabandė atitolti (12:17), tačiau ketvirtį dviem taikliomis baudomis užbaigė P.Jankūnas – 14:17.

Antrajame kėlinyje įspūdingais blokais pasižymėjo A.Gudaitis ir Jamesas Andersonas, tačiau sėkmingiau ketvirtį pradėjo „Šiauliai“ – 14:23. Pirmuosius taškus svečiams, jau įpusėjus ketvirčiui, pelnė S.Vene, kamuolį puolime nusiėmęs savo taškų kraitį atidarė Artūras Milaknis (18:26). Tuomet iniciatyvos ėmėsi R.Javtokas: penki vidurio puolėjo surinkti taškai mažino atotrūkį iki trijų ir privertė minutės pertraukėlės prašyti šeimininkus – 23:26. Po jos „Žalgirio“ atkarpą iki 9:0 pratęsė Lukas Lekavičius (25:26).

R.Javtokas vienu judesiu pergudravo savo oponentą ir galingai krovė iš viršaus, o kauniečius į priekį po ilgos pertraukos išvedė dar du taškus pelnęs L.Lekavičius – 29:28. Prieš pat didžiąją pertrauką bloką į savo statistikos protokolą įsirašė S.Vene bei ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui – 29:29.

Trečiojo kėlinio pradžioje vos antrąjį žalgiriečių tritaškį realizavo suteikta laisve pasinaudojęs A.Milaknis, vienuoliktąjį tašką rinko R.Javtokas – 34:34. A.Milaknio ir R.Javtoko tandemas surinko dar penkis taškus, tris pridėjo Edgaras Ulanovas bei „Žalgiris“ pastebimai atitrūko (42:36). Arbitrų sprendimu nepatenkintas E.Ulanovas buvo nubaustas technine pražanga, bet čia pat A.Milaknis smeigė trečiąjį ir ketvirtąjį savo tritaškius po didžiosios pertraukos, dvitaškį pataikė P.Jankūnas – 50:40. A.Gudaitis sumetė baudas, po puikaus Vytenio Lipkevičiaus perdavimo atliko dėjimą, o kauniečių persvara išaugo iki keturiolikos (54:40). Netrukus pats V.Lipkevičius prasiveržimu pelnė pirmuosius taškus ir po 30 žaidimo minučių Lietuvos čempionai turėjo dviženklę persvarą – 56:45.

Ketvirtąjį kėlinį atidarė A.Milaknio penktasis tritaškis (59:45), bet šeimininkai davė savo atsaką ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 59:52. Po pasitarimo du taškus viena ranka pelnė L.Lekavičius, „stogą“ varžovams išrašė E.Ulanovas, o dviženklę persvarą kauniečiams tritaškiu sugrąžino P.Jankūnas – 64:54. Kėliniui įpusėjus savo taškų sąskaitą tolimu metimu atsidarė J.Andersonas (67:54), tačiau „Šiauliai“ baltos vėliavos nekėlė – 67:58. Tuomet iš trijų taškų zonos pataikė E.Ulanovas ir komandos kapitonas P.Jankūnas bei rungtynių nugalėtojas nekėlė abejonių – 73:58. Vos tik žengęs į aikštelę pasižymėjo Donatas Tarolis, 11-uoju svečių krepšininku pelniusiu taškus tapo Vaidas Kariniauskas ir „Žalgiris“ LKL pirmenybėse pasiekė dvidešimtąją pergalę paeiliui – 79:62.

„Žalgiris“: A.Milaknis 17 (5/9 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), P.Jankūnas 13 (3/3 trit.), R.Javtokas 13 (6/9 dvit., 10 atk. kam.), A.Gudaitis 7 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 6, S.Vene 6, E.Ulanovas 6, D.Tarolis 4, J.Andersonas 3, V.Kariniauskas 2, V.Lipkevičius 2, W.Cherry 0.

„Šiauliai“: V.Šulskis 16, J.Lee 15, J.Jucikas 10 (7 atk. kam.), R.Giedraitis 10 (5 rez. perd., 4 per. kam.).