Kareiviško stiliaus apranga „Žalgiriui“ nesutrukdė sutriuškinti „Mažeikių“

Pirmadienį Kauno "Žalgiris" savo aikštėje žaidė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes su pirmenybių autsaidere Mažeikių „Mažeikių“ komanda. LKL čempionai įtikinamai įveikė svečius 98:79 (26:25, 27:17, 23:15, 22:22). Kauno komandai tai buvo vienuoliktoji pergalė, o "Mažeikiai" patyrė tryliktąjį pralaimėjimą iš eilės.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. "Žalgiris" rungtynes pradėjo tokios sudėties: Vaidas Kariniauskas, Artūras Milaknis, Vytenis Lipkevičius, Darius Songaila, Artūras Gudaitis. Mačo pradžioje A. Gudaitis pataikė vieną iš dviejų baudų metimų. Į tai "Mažeikių" žaidėjas Gediminas Maceina atsakė dvitaškiu.

5 min. po D.Songailos metimo "Žalgiris" įgijo 7 taškų persvarą - 14:7.

7 min. "Mažeikiai" po Dariaus Tarvydo metimo sumažino atsilikimą iki 4 taškų - 18:14.

8 min. po A.Gudaičio dvitaškio Gintaro Krapiko auklėtiniai pirmavo 22:17.

9 min. iš toli pataikė Eigirdas Žukauskas ir LKL čempionų persvara beveik ištirpo - 24:22. Po pirmojo kėlinio aikštės šeimininkai pirmavo minimalia persvara - 26:25.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 7:0 ir 12 min. po Tomo Dimšos metimo įgijo 8 taškų persvarą - 33:25.

13 min. Arvydas Gidra svečių atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 33:31.

Netrukus kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir ėmė didinti persvarą. 15 min. "Žalgiris" atitrūko - 43:33.

18 min. po Edgaro Ulanovo dvitaškio LKL čempionai pirmavo 14 taškų persvara - 49:35.

Komandos išėjo ilsėtis žalgiriečiams pirmaujant 53:42.

Iki pertraukos Kauno ekipoje rezultatyviausiai žaidė D.Songaila (12 taškų) ir E.Ulanovas (11), "Mažeikių" - A.Gydra (14) ir G.Maceina (8).

Trečiasis kėlinys. Sužaidu keturias trečiojo kėlinio minutes "Žalgiris" turėjo 15 taškų persvarą - 61:46.

Trečiojo kėlinio viduryje po A.Gudaičio baudos metimo LKL čempionai nutolo - 64:46.

28 min. G.Krapiko auklėtiniai pirmavo 70:55.

Trečiojo kėlinio pabaigoje T.Dimša Kauno komandos persvarą padidino iki 21 taško - 76:57. Rungtynių nugalėtojas abejonių nekėlė.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį ketvirtį truputį sėkmingiau pradėjo svečiai. 33 min. E.Žukauskas "Mažeikių" atsilikimą sumažino iki 15 taškų (79:64).

Ketvirtojo kėlinio viduryje "Žalgiris" pirmavo 83:64.

36 min. G.Krapiko auklėtiniai turėjo 20 taškų persvarą - 91:71.

39 min. po Luko Lekavičiaus tritaškio komandas skyrė 22 taškai - 97:75. Žalgiriečiai šventė pergalę 98:79.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Tomas Dimša 15, Darius Songaila ir Lukas Lekavičius po 14, Edgaras Ulanovas 12, Artūras Gudaitis 11, Artūras Milaknis, Vytenis Lipkevičius, Robertas Javtokas ir Vaidas Kariniauskas po 6, Siimas-Sanderis Vene 5.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra 23, Gediminas Maceina 14, Raimondas Petrauskas 13, Vytautas Pikalavičius ir Eigidras Žukauskas po 8, Darius Tarvydas 6, Paulius Beliavičius 4.

Situacija prieš rungtynes

Ši dvikova ypatinga tuo, kad Lietuvos kariuomenės dienos proga žalgiriečiai į aikštelę išbėgs pasipuošę kareiviško stiliaus aprangomis.

LKL čempionate "Žalgiris“ yra iškovojęs 10 pergalių ir patyręs vieną nesėkmę. „Mažeikių“ krepšininkai žino tik pralaimėjimų skonį - per 12 rungtynių pergalės džiaugsmo jie taip ir nepatyrė.