Sensacija: „Žalgiris“ savo aikštėje gavo į kailį nuo „Nevėžio“

Pirmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje žaidė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynes su Kėdainių "Nevėžiu". Žalgiriečiai sensacingai pralaimėjo 82:88 (25:24, 23:19, 18:19, 16:26).  Šį sezoną Kauno krepšininkai LKL pirmenybėse patyrė pirmąją nesėkmę.

Žalgiriečiai per šį mačą vilkėjo kamufliažines aprangas, taip pagerbdami ir paminėdami Lietuvos kariuomenės dieną.

Prieš šią dvikovą buvo išskleista didelė Lietuvos vėliava.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. 2 min. po Roberto Javtoko dvitaškio "Žalgiris" pirmavo 4:0.

4 min. Andrius Aleksandrovas tolimu šūviu išvedė į priekį Kėdainių komandą - 8:9.

Kėlinio viduryje po Dariaus Gvezdausko tritaškio "Nevėžis" įgijo 6 taškų persvarą - 8:14.

6 min. "Žalgiris" atsilikinėjo 10:17.

7 min. Lukas Lekavičius aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki minimumo - 16:17.

9 min. Lukas persvėrė rezultatą kauniečių naudai - 21:20.

Po pirmojo kėlinio, vykusio be gynybos, žalgiriečiai pirmavo 25:24.

Antrasis kėlinys. 12 min. po Vaidoto Volkaus metimo 27:28 pirmavo Ramūno Cvirkos auklėtiniai.

14 min. V.Volkus "Nevėžio" persvarą padidino iki 4 taškų - 29:33.

Netrukus Mantas Kalnietis baudų metimais rezultatą išlygino - 33:33.

17 min. LKL čempionai pirmavo 40:38.

18 min. "Nevėžio" legionierius Grantas Johnsonas vėl atstatė pusiausvyrą.

19 min. rezultatyviai žaidęs L.Lekavičius "Žalgirio" persvarą padidino iki 4 taškų - 45:41.

Komandos išėjo ilsėtis Gintaro Krapiko auklėtiniams pirmaujant 48:43.

Iki pertraukos "Žalgiriui" net 16 taškų pelnė L.Lekavičius. "Nevėžio" komandoje rezultatyviausiai žaidė V.Volkus (8 taškai).

Trečiasis kėlinys. Tuoj po pertraukos Ianas Vougioukas "Žalgirio" persvarą padidino iki 9 taškų - 52:43.

Tačiau netrukus kauniečiai pateko "į duobę" ir pralaimėjo atkarpą net 2:12, tad trečiojo kėlinio viduryje "Žalgiris" atsilikinėjo 54:55.

29 min. rezultatas buvo lygus - 60:60.

Po 3 kėlinių kauniečiai pirmavo 66:62.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. LKL čempionai pirmavo 70:67.

33 min. po Tayloro Kingo tritaškio ekipas skyrė tik 2 taškai - 72:70.

35 min. "Nevėžio" legionierius Saahas Nimley tolimu šūviu išvedė į priekį kėdainiečius - 74:76.

36 min. tritaškį smeigė T.Kingas - 74:79.

39 min. Renaldas Seibutis "Žalgirio" atsilikimą sumažino iki minimumo - 78:79. Vis dėlto daugiau padaryti G.Krapiko auklėtiniai nesugebėjo ir patyrė sensacingą pralaimėjimą 82:88.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 22, Ianas Vougioukas 14, Renaldas Seibutis 13, Robertas Javtokas 10.

„Nevėžis“: Saahas Nimley 19, Mindaugas Kupšas 15, Grantas Johnsonas 11, Tayloras Kingas 11.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Žalgiris" LKL čempionate iškovojo visas 10 pergalių ir žengia pirmoje vietoje. "Nevėžis" laimėjo 4 rungtynes ir 6 kartus pralaimėjo. Kėdainiečiau užima aštuntąją vietą.

Dvikova. „Žalgiris“ ir „Nevėžis“ lapkričio pradžioje žaidė Kėdainiuose. Tada kauniečiai laimėjo lengvai - 90:67.