Naujas Lietuvos krepšininkių iššūkis – aštuntfinalis

Tarp komandų, laimėjusių visas trejas Kaune vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio čempionato pirmo etapo rungtynes, lietuvių nėra, tačiau mūsiškės tęs kovą dėl medalių.

Lyderę pristabdė trauma

Lietuvos krepšininkės, D grupėje įveikusios danes 71:58 bei 49:66 pralaimėjusios rusėms, nusileido ir vokietėms – 51:58.

Antrą kėlinį trenerių Tado Stankevičiaus, Roko Kondratavičiaus ir Sandros Čižauskienės vadovaujama rinktinė pirmavo 22:12, bet vėliau keturių minučių atkarpą pralaimėjo 0:8, o trečią kėlinį vokietės persvėrė rezultatą savo naudai – 31:30.

Ketvirtą kėlinį, likus žaisti maždaug tris minutes, lietuvės buvo priartėjusios prie varžovių – 51:54, tačiau daugiau nepelnė nė taško ir neapsigynė nuo vokiečių atakų. Be to, čiurną pasitempė viena Lietuvos rinktinės lyderių Simona Visockaitė.

Vokietijos krepšininkės laimėjo kovą dėl kamuolio net 64:35.

Sirgalių lauks halėje

"Iš drabužinės išėjome aukštai pakelta galva – kiek turėjome jėgų, visas atidavėme kovai, – sakė Lietuvos jaunučių vyriausiasis treneris T.Stankevičius. – Vokietės šiek tiek nustebino žaisdamos aukšta sudėtimi – pagrindinį darbą atliko jų puolėjos. Varžovės provokavo mūsų krepšininkes tolimiems metimams. Be to, kiekvieną kėlinį vis prastėjo kova dėl kamuolio – su šia bėda niekaip nesugebame susitvarkyti."

Šiandien aštuntfinalyje mūsų šalies jaunosios krepšininkės išmėgins jėgas su vengrėmis. Mačas vyks 19 val. Sporto halėje.

Vengrijos rinktinė C grupėje 51:79 pralaimėjo Italijos ekipai ir 75:52 nugalėjo Kroatijos atstoves bei 65:57 – bendraamžes iš Lenkijos.

Vengrė įsižaidė

Per paskutinę varžybų grupėse dieną buvo pagerintas asmeninis rezultatyvumo rekordas.

Vengrė Reka Dombai pelnė 27 taškus, o jos šalies komanda palaužė lenkes.

179 cm ūgio R.Dombai – viena naudingiausių šio Europos čempionato žaidėjų (vid. 17,7 balo), efektyviau rungtyniauja tik S.Visockaitė (vid. 23,3 balo).

Jeigu lietuvėms pavyks įveikti aštuntfinalio barjerą, ketvirtfinalyje teks susitikti su čekėmis arba olandėmis.

Čekijos ekipa A grupėje 56:51 įveikė prancūzes, 62:60 – turkes ir 55:41 – belges. Nyderlandų atstovės B grupėje 48:54 pralaimėjo serbėms, 47:79 – ispanėms ir 58:67 – latvėms.

Statistika

Vokietija–Lietuva 58:51 (8:19, 16:9, 22:19, 12:4). S.Polleros 11 taškų (12 atkovotų kamuolių), L.Stach 10 / A.Zdanevičiūtė (5 perimti kamuoliai) ir K.Janionytė (2/13 tritaškių) po 13 taškų, S.Visockaitė 8 (13 atkovotų kamuolių, 7 blokai), E.Motekaitytė ir A.Švėgždaitė (6 atkovoti kamuoliai) po 6.

Danija–Rusija 58:72 (19:24, 12:11, 10:20, 17:17). A.Rimdal 26 taškai 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos) / D.Anikina 14 taškų (14 atkovotų kamuolių).

D grupė

1. Rusija  3  0  189:150

2. Vokietija  2  1  156:141

3. Lietuva  1  2  171:182

4. Danija  0  3  155:198

Rezultatai

A grupė. Prancūzija–Turkija 63:53, Belgija–Čekija 41:55. Komandų rikiuotė: 1. Čekija (3 pergalės, 0 pralaimėjimų), 2. Prancūzija (2–1), 3. Turkija (1–2), 4. Belgija (0–3).

B grupė. Ispanija–Serbija 78:47, Nyderlandai–Latvija 58:67. Komandų rikiuotė: 1. Ispanija (3–0), 2. Latvija (2–1), 3. Serbija (1-2), 4. Nyderlandai (0–3).

C grupė. Italija–Kroatija 74:29, Lenkija–Vengrija 57:65. Komandų rikiuotė: 1. Italija (3–0), 2. Vengrija (2–1), 3. Lenkija (1–2), 4. Kroatija (0–3).