„Neptūnas“ pradės mūšius antrame fronte – FIBA Čempionų lygoje

Rungtynėmis Klaipėdoje su Šalono „Elan Shalon“ klubu iš Prancūzijos šiandien uostamiesčio  „Neptūnas“ pradės naująsias FIBA Čempionų lygos pirmenybes.

B grupės klaipėdiečių varžovais dar bus Liudvigsburgo „MHP Riesen“ ekipa iš Vokietijos, Kapo d‘Orlando „SikeliArchivi“ iš Italijos, Gaziantepo „Gaziantep“ iš Turkijos, Tenerifės „Iberostar“ iš Ispanijos, Salonikų PAOK iš Graikijos ir kaimynai iš Latvijos – Ventspilio „Ventspils“.

Pirmasis uostamiesčio krepšininkų varžovas – kitas riešutas. „Elan Shalon“ penketukas šių metų Prancūzijos čempionas.

„Varžovų klubas nėra garsus nei pavadinimu, nei pergalėmis, tačiau daug ką pasako, kad tapo savo šalies čempionu“, – pastebėjo „Neptūno“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis.

Anot klaipėdiečių ekipos stratego, prancūzų komandos žaidėjai labai gerai puola, greitai bėga, taikliai mėto, pavojingi, kai puola, tačiau ne itin gerai gina savo krepšį.

„Šalono krepšininkai nesėkmingai pradėjo naująjį sezoną – pralaimėjo pirmąsias kelias rungtynes, todėl į Lietuvą atvyks piktesni“, – pabrėžė specialistas.

K.Maksvytis teigė, kad jo auklėtiniai kovingai nusiteikę ir yra gerai pasirengę.

„Sportuojame, rengiamės – pagrindiniai krepšininkai beveik visi sveiki. Maža bėda yra ta, kad tai bus pirmosios rungtynės, o ir varžovai ne itin pažįstami. Tačiau turime informacijos ir, manau, viskas bus gerai. Tikimės didelio ir karšto palaikymo savų sirgalių, kurių stengsimės nenuvilti“, – šypsojosi treneris.

„Neptūno“ vairininkas pasidžiaugė, kad ir paskutinis traumuotas krepšininkas – Mindaugas Kačinas nuo pirmadienio pradėjo treniruotis. Tiesa, kada jis bus geros formos – visiškai pasirengęs, treneris nesiryžo spėlioti.

„Tai nemažas žingsnis, žinant, kokią sunkią traumą M.Kačinas patyrė pasaulio studentų žaidynėse, – sakė K.Maksvytis. – Ir Tomo Delininkaičio forma gerėja. Jis aikštelėje atrodo vis geriau. Tikimės, kad taip ir dar geriau jis atrodys varžybose su prancūzais.“

Paklaustas apie iškeltą tikslą ir kitas grupės komandas, strategas buvo atsargus.

„Klubo vadovybė iškėlė tikslą – patekti į kitą etapą. Užduotis nėra lengva, nes iš aštuonių komandų toliau žingsniuos keturios. Varžovus apibūdinti šiandien yra labai sunku. Nebent galima būtų vertinti pagal pavadinimus, pagal istoriją. Stiprios Turkijos, Vokietijos komandos. Manau, mūsų grupėje daug stiprių klubų. Kol neįvyko nė vienerių rungtynių – visos ekipos yra vienodos. Mes stengiamės nežiūrėti į priekį. Kiekvienąkart išsikeliame sau artimiausią tikslą – laimėti artimiausias rungtynes. Dabar esame susikoncentravę į susitikimą su „Elan Shalon“ ir sieksime laimėti. Po to galvosime apie kitas rungtynes“, – teigė K.Maksvytis.

Komandos kapitonas Simas Galdikas patikino, kad pirmųjų varžybų laukia gerai nusiteikę.

„Varžybos su Prancūzijos klubu man bus debiutas FIBA Čempionų lygoje, – atviravo šįmet pirmą kartą kapitonu išrinktas puolėjas. – Bus sunku – atvažiuoja savos šalies čempionai, tačiau mes esame geros formos. Namie žaisime, tikimės, laimėti padės ir žiūrovai.“

Kitas rungtynes Čempionų lygos pirmenybėse „Neptūnas“ žais spalio 18 d. Tądien į Klaipėdą atvyks „Ventspils“ klubas. Rungtynių pradžia, kaip ir šiandien – 19 val.

Visos grupės komandos tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes – namie ir išvykoje. Į kitą etapą žengs keturios geriausios ekipos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių